Çin’den kardeş şehrimiz oldu

admin

Edirne Belediyesi ile Çin’in Xining Belediyesi arasında, kardeş şehir olma yolunda ön protokol imzalandı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı, Xining Belediye Başkanı Wang Yubo, ziyaretinde, iki şehrin kardeş şehir olma yolunda ön protokol imzaladılar.

ÇİN HEYETİ BELEDİYEYİ ZİYARET ETTİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

Xining Belediye Başkanı Wang Yubo ve beraberinde Xining Belediyesi Ticaret Bürosu Genel Direktörü Bai Qingguang, Çin, Xining Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Genel Direktörü Cui Qingshan, Xining Chengdong Bölgesi Bölge Belediye Başkanı He Mingxing, Xining Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Tercümanı Zhao Jİngwei, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaretlerinde, Xining bölgesi hakkında, belediye olarak çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aktardılar.

ÇİN HEYETİ BELEDİYEYİ ZİYARET ETTİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kendilerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Edirne hakkında bilgiler aktardı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Xining Belediye Başkanı Wang Yubo ve beraberindeki heyetin ziyaretiyle ilgili olarak, “Çin Halk Cumhuriyeti, Qinghai Eyaleti, Xining ve Türkiye Cumhuriyeti, Edirne şehileri arasında ticaret, ekonomi ve turizm alanlarında işbirliği kurmak ve geliştirmek üzere; iki şehir arasında dostça ilişkileri pekiştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyoruz. Dostça süren müzakerelerimiz yoluyla, iki taraf ticaret, ekonomi ve turizm konularında bir memoranduma ulaştık. Ve bugün de memorandumu iki taraf olarak imzaladık. İki şehre de hayırlı olsun.” dedi.

ÇİN HEYETİ BELEDİYEYİ ZİYARET ETTİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Protokol imza töreni öncesinde, Edirne Belediye Binasını gezen heyet, Edirne’ye ve Edirne Belediyesi’nin binasına hayran kaldıklarını belirterek, “Böyle güzel bir şehirle ortak bir paydada buluşuyor olmak bizleri çok mutlu etmiştir.” dediler.

Ziyaret sonunda, iki tarafta birbirine kendi bölgelerine ait simgesel hediyeler takdim ettiler.

 18 total views,  2 views today

Next Post

Çin Heyetinden Vali Şahin'e Ziyaret

Çin Halk Cumhuriyeti Qinghai Eyaleti’nin başkenti Xining Belediye Başkanı Wang Yubo, Ticaret Bürosu Genel Direktörü Bai Qingguang, Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Genel Direktörü Cui Qingshan ve Chengdong Bölge Belediye Başkanı He Mingxing, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e ziyarette bulundu.               İki ülke arasındaki […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp