Citibank Ve Toçev’den Okutan Proje

admin

Türkiye’de ihtiyacı bulunan ilköğretim okullarına kütüphane kurulması ve kitap ulaştırılması amacını taşıyan “50 İl 50 Kütüphane” projesi kapsamında Edirne merkezde eğitim veren Mimar Sinan İlköğretim Okulu’na kütüphane yapıldı. Citibank ve TOÇEV işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında yapılan kütüphaneye 600 adet de kitap bağışlandı.

Citibank ve Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) tarafından temeli 2011 yılında atılan “50 İl 50 Kütüphane” projesi Edirne’de de hayat buldu. Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün de koordinesiyle Edirne merkezde eğitim veren Mimar Sinan İlköğretim Okulu’na donanımlı bir kütüphane kazandırılırken TOÇEV Yönetimi, yılsonunda en çok kitap okuyan 3 öğrenciyi ödüllendirme kararı aldı.

ÖZCAN: DESTEĞE HER ZAMAN HAZIRIZ

Kütüphanenin açılışına TOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Işın Gürdal ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın yanı sıra bazı okul müdürleri katıldı. Kütüphane açılışı öncesi konuşan ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, projenin paylaşımı esas aldığına dikkat çekerek, “Eğitime katkı veren vakıfların bu tür projelerini her zaman desteklemeye hazırız” dedi.

EN ÇOK KİTAP OKUYAN 3 ÖĞRENCİYE ÖDÜL

TOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Işın Gürdal ise vakıf olarak büyük firmaların sosyal sorumluluk projelerine ortaklık ettiklerini söyledi. Kitap okumanın önemine dikkat çeken Gürdal, yılsonuna kadar en çok kitap okuyan 3 öğrenciyi de ödüllendireceklerini kaydetti.

Kütüphanede, TOÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen kitaplar arasında çocukların okuma sevgisi ve hayal gücünü geliştirecek kitapların yanı sıra kaynak kitap ve klasik eserler de bulunuyor.

 154 total views,  2 views today

Next Post

“Belediyenin 150 Tl’lik Kafes Alacak Gücü Yok Mu?”

Edirne Hayvanları Koruma Derneği Başkanı (EDHAYKO) Nurhan Kalender, Babademirtaş Mahallesi’ndeki 3 katlı bir binanın çatısında uzun süredir bir kedinin mahsur kaldığını fakat yetkilileri defalarca aramalarına rağmen kedinin kurtarılamadığını belirtti. Kalender ve beraberindeki bir grup hayvan sever, kedinin mahsur kaldığını iddia ettikleri Babademirtaş Mahallesi Salı Tekke Sokak üzerindeki 3 katlı binanın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp