“Çocuk Hakları Sözleşmesini Öğreniyorum” projesi

admin

Edirne Mustafa Necati İlkokulu Okul Müdürü Burçin ATEŞ ile Bulgaristan Geo Milev Primary School Okul Müdürü Fanny Vasileva’nın kuruculuğunda oluşturulan  7’si yabancı 15 üyeden oluşan  ‘Çocuk Hakları Sözleşmesini Öğreniyorum (I’m Learning the Children’s Rights Convention )’eTwinning projesi ile öğrencilerimiz kendi haklarını öğreniyor.

  ‘Çocuk Hakları Sözleşmesini Öğreniyorum (I’m Learning the Children’s Rights Convention )’eTwinning projesi Edirne, Denizli, Kocaeli, Muğla, İstanbul  illerinden 8 Türk üye ile Bulgaristan, Litvanya, Arnavutluk, Romanya ülkelerinden 7 yabancı üyeden oluşuyor. Proje, 6-10 yaş öğrencilerine yönelik planlandı.

Proje etkinlikleri ile Çocuk Hakları Sözleşmesi maddelerini öğrenirken web2 araçları  aracılığı ile çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak hedefleniyor.

Uygulanan proje etkinlikleri ve ortak ürün çalışmalarıyla öğrenciler, çocuk haklarını tanıyarak, haklarını korumak için neler yapacağını bilen, üzerine düşen sorumlulukları yerine getiren, yaratıcı, yeniliklere açık, araştıran, sorgulayan, üreten öğrenci olma yolunda önemli adımlar attılar.

Edirne Mustafa Necati İlkokulu İngilizce Öğretmeni İlknur  TUNA ERDEM ve Edirne Plevne İlkokulu İngilizce Öğretmeni Esra Gülsün KÜRKÇÜ kuruculuğunda oluşturulan  2’si yabancı, 8 üyeden oluşan  ‘Without the Wall ’eTwinning projesi ile öğrencilerimiz web 2 araçlarını öğreniyor.

 ‘Without the Wall ’eTwinning projesi Edirne ile Bulgaristan Bourgas işbirliğinde 6 Türk 2 yabancı üyeden oluşuyor. Proje, 6-10 yaş öğrencilerine yönelik planlandı.

 Bir yılı aşkın süredir tüm dünya yaşamın her alanında etkili olan bir salgın süreci yaşıyor. Bu süreçte özellikle eğitimde teknoloji kullanımı önemli bir konu haline gelmesi  nedeniyle, projede öğretmen ve öğrencilerin web2 araçlarını kullanımı öğrenmesi öncelikli hedefimiz oluyor. Ayrıca farklı yaşamlara tanık olmak, kişiler arası etkileşimi kuvvetlendirmek, araştırmak, iş birliği yapmak, eğlenmek ve paylaşmak gibi amaçlarla bu zor süreçte bir araya geldiler. Öğrencileri çeşitli web2 araçlarını kullanarak kendilerini, okullarını tanıtmayı, tatil rutinlerini ve günlerini planlamayı, güvenli internet kullanımını, bitkilerin dünyasını, suyun canlıların yaşamındaki önemini, çocuk dünyasının ve hayal gücünün sınırsız güzelliğini, tatil anılarını paylaşmadaki mutluluğu hep birlikte deneyimlemiş oldular.

Mustafa Necati İlkokulu’nun kuruculuğunu yaptığı her iki  eTwinning projesi de, ortak üyelerin aktif katılımı ile başarılı bir şekil de tamamlanıyor.

 1,857 total views,  53 views today

Next Post

SELİMİYE PROJESİ KAPSAMINA GİREN İŞYERLERİ ESNAFI İLE TOPLANTI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptığı protokol kapsamında kısa bir süre içerisinde ihaleye çıkacak olan “Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi” ile ilgili esnafla toplantı yaptı.İhale sürecinin sona ermesinin ardından çalışmaların kısa bir süre içerisinde başlayacağını ve Selimiye meydanının UNESCO Dünya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp