Koruyucu Destekleyici Tedbir kararlarının uygulanması kapsamında; görevli ve sorumlu kurumlar arasında bağlantı, uyum, düzen ve eşgüdüm sağlanması amacı ile düzenlenen Koordinasyon Toplantısı Edirne Vali Yardımcısı Dr. Yusuf GÜLER başkanlığında gerçekleştirildi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ÖOCUK-KOORDİNASYON-TOPLANTIASI-EDİRNE-edirneajans-3.jpg

Edirne Vali Yrd. Dr. Yusuf GÜLER, Cumhuriyet Savcısı Feridun MİRZABEY, Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Yazıcı, Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa YILDIR, Edirne İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü Göknur ATA, Edirne Barosundan Av. Nebahat ÇAVUŞ, İl Emniyet Asayiş Şube Müdürü Şener DERİN, Çalışma ve İŞKUR Şube Müdürü A. Zafer ÖNEN, Edirne Belediye Başkanlığından Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem TAKINDI, Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yrd. Erdinç TOPÇU, Edirne Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Yardımcısı Selen ERDEN, Edirne Melahat Hulusi DATENİN Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Salih Sinan KAPLAN’ın yanı sıra Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde görevli Meslek elamanlarının katıldığı Çocuk Koordinasyon Kurulu toplantısında; 2019 yılında gerçekleşen diğer toplantılarda alınan kararların ve uygulamaların değerlendirmesi gerçekleştirildi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ÖOCUK-KOORDİNASYON-TOPLANTIASI-EDİRNE-edirneajans-2.jpg

Yapılan toplantı değerlendirmelerinin ardından Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Edirne ili genelinde çocuklara yönelik gerçekleşen çalışmaların istatistiki sayılar ile sunumu gerçekleştirildi. Gerçekleşen sunum sırasında; Suça sürüklenmiş ve mağdur çocuklar, mahkemelerin vermiş olduğu tedbir kararları, madde ve madde bağımlılığı alanında yapılan çalışmalar, Edirne Merkez Mahalleler ve bağlı ilçelerin risk haritalarının değerlendirilmesi, çocuk izleme merkezinde gerçekleştirilen hizmetler, 18 yaş altı gebelikler ve erken evlilik, mahallelerde yaşanan suç teşkili olaylar ve nedenleri, Yabancı uyruklu refakatsiz çocuklar ile ilgili yapılan çalışmalar, okula devamsızlık gösteren çocuklara yönelik yapılan ve yapılacak olan çalışmalar görüşülerek, karara bağlandı.