Çocuk tacizi ve istismarlara dikkat.!

admin

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Hikmet Bölükbaşı Türkiye, son yıllarda dünya basınında, tecavüz ve  taciz olaylarıyla duyulmaya ve anılmaya başlanan bir ülke olduğunu belirterek şunları kaydetti. “ Cinsel taciz olayları; özel eğitim kurumları, vakıf yurtları, yatılı bölge okulları ve imam hatip okullarında sıkça duyulmaya başlanmıştır.

HİKMET BÖLÜKBAŞI

 

 

 

 

 

 

 

 

Ülkemizi yönetenler, din elden gidiyor naraları atarken, toplumsal ahlakın çöküşünü görmezlikten gelmektedirler.  Toplumu dindar ve kindar olarak ayrıştırmaya çalışmaktadırlar. Yaşanan bu olaylar karşısında hükümet üyeleri ya bu olayları savunmakta, ya da olayları örtbas etmeye çalışmaktadırlar.

İşin en kötüsü de yaşanan bu olayları hala savunanlar olması, olayların meşrulaştırmaya çalışılması, Türkiye’nin ahlak ekseninin iyice kaydığını göstermektedir.

Aileler yaşanan bu taciz ve istismar olayları karşısında çocuklarını sokağa ve parklara yalnız göndermekten korkar hale geldi.

BASIN OLAYI DUYURDU

Vakıflarda, eğitim kurumlarında yaşanan taciz ve istismar olayları basın çalışanlarının ortaya çıkarmasıyla duyulmuştur. Bunun yanında Anadolu’da yaşanan biçok genç kızın intihar etmesinin nedenlerinden biri de tecavüz ve taciz olaylarıdır. Bu haberleri de değerli basınımız sayesinde öğrenmekteyiz. Yandaş basın  bu olayları haber yapmayarak sessiz kalmakta ya da haklı göstermeye çalışmaktadır.

Sizleri şimdi buna bağlı olarak  Edirne imam hatip ortaokulunun düzenlemiş olduğu ‘’EVİN OKULA YAKINLAŞTIRILMASI ve DEĞİŞEN ANNE BABA ROLLERİ’’ adı altında 6 konuşmacıyı  davet ederek  belirli tarihlerde öğrencilere konferans  vermesine değinmek istiyorum.

Bu konferansın konuşmacıları içinde,  imam ve Mimar Sinan vakfının kurucusu da yer almaktadır.

25/03/2016 ile 29/04/2016 tarihleri arasında her hafta Cuma günleri İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde verilmesi planlanan ‘’Evin Okula Yakınlaştırılması ve Değişen Anne Baba Rolleri ‘’ ile ilgili Konferansın içeriğinde Karakter Gelişimi Madde Bağımlılığı ve Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele, Sağlıklı Birey Sağlıklı Toplum, Çocukluk ve Gençlik Döneminde Din Eğitimi, Ergenlik Dönemi ve Özellikleri, Ergenlikte Davranış Bozuklukları ve Çözüm Yolları, Çocuğun Eğitiminde Ailenin Önemi konuları yer almaktadır.

Bu konuların alanında uzman kişilerce, bilimsel kaynaklardan yararlanarak verilmesi gerekliliği ortadadır. Aksi takdirde eğitim bilimsel olmaktan çıkmaktadır.

Bu durumda Türk Milli Eğitimi’nin temel İlkelerinden olan ‘’Eğitimde verimliliğin artırılması ve sürekli olarak gelişme ve yenileşmenin sağlanması bilimsel araştırma ve değerlendirmelere dayalı olarak yapılır.’’  İbaresi ile tezatlık oluşturmaktadır.

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’dan bu konferans ile ilgili tatmin edici açıklama bekliyoruz.

Bizler Eğitim İş sendikası olarak, yaşanan taciz, tecavüz ve cinsel istismarları şiddetle kınıyor. Okullarımızda Laik, Bilimsel ve Çağdaş eğitimden yana olduğumuza bir kez daha üstüne basa basa vurguluyoruz”

 

 

 

 

 76 total views,  2 views today

Next Post

Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor

                28 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında yapılan kütüphane haftası etkinlikleri devam ediyor.  30 Mart Çarşamba günü yapılan etkinliklerde 12.30  ile 13.00arasında Atatürk Anıtı önünde öğrenci, öğretmen ve okuma alışkanlığı ve sevgisi olanlar  kitap okudular.   Kitap okuma etkinliği sırasında konuşan Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp