“Çocuklar özgür büyüsün” diye

admin

‘Çocuklar Özgür Büyüsün, Özgür Çocuklar Olsun’ sloganıyla yola çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın çocuklara sunduğu ‘Özgür Çocuklar Parkı’ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açılıyor. Çocukların özgürce oynayabilmesi adına bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Gürkan, “Atatürk’le, Demokrasi’yle, Cumhuriyet ile nefes alan bir kentin geleceğe umutla bakan çocukları; özgür olmalı, sokaklarda özgürce oynayabilmeli” dedi.

Çocuklar özgür büyüsün diye (2)

 

 

 

 

 

 

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Edirne’nin çocuklarını büyük bir sürpriz bekliyor. Edirne Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa çalışmaları ile yapımına başlanan ‘Özgür Çocuklar Parkı’ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Saat:17.00’de hizmete açılıyor.

Edirne’deki çok önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan bu parkta çocukların özgürce oynayabileceği, her yaş grubunun birlikte hareket edebileceği ve farklı aktivitelerin yer alacağı alanlar yaratıldı. Apartman hayatında bilgisayar oyunlarıyla büyüyen çocukları sokağa çıkartmak,  çocukların kendi yaş gruplarıyla iletişim kurabilmelerini sağlamak ve en önemlisi çocukların sokakta özgürce koşmasına olanak yaratmak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Gürkan, “Çocuklarımız parkta güvenle vakit geçirirken, ebeveynler ise kendileri için hazırlanan banklarda kitaplarını okuyabilecek, arkadaşlarıyla sohbet etme imkânı bulacak. Şükrüpaşa Mahallesi’ndeki Engelli Eğitim Merkezimizin yanında kurulan parkta çocuklarımız bizlerin çocukluk anılarında saklı kalan sokak oyunlarını da rahatlıkla oynayabilecekler” ifadelerine yer verdi.

Çocuklar özgür büyüsün diye (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

“Atatürk’le, Demokrasi’yle, Cumhuriyet ile nefes alan bir kentin geleceğe umutla bakan çocukları; özgür olmalı, sokaklarda özgürce oynayabilmeli” diyen Gürkan, hem ebeveynlerin hem de çocukların mutlu olacağı Özgür Çocuk Parkı’nın açılışına tüm Edirne Halkı’nı davet etti.

 

 

 

 61 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN’a Fahri Doktora unvanı

              WEBIT Festivali’nin bir parçası olan Akıllı Şehirler Zirvesi’ne katılmak için Sofya’ya giden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a Sofya Kütüphanecilik ve Bilgi Teknolojileri Üniversitesi tarafından Fahri Doktora (Honoris Causa) unvanı verildi.                 Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Sofya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp