Çocuklarımıza sahip çıkalım

admin

EDİRNE LAİK BİLİMSEL EĞİTİM ÇALIŞMA GRUBU adına Mustafa AYTEKİN yaptığı açıklamada; Gün geçmiyor ki, ülkemizin herhangi bir yerinde gerici tarikat -cemaat vakıflarına ait ”yurtlarda” çocuklarımızın başına bir ”kötülük” gelmesin!

Gün geçmiyor ki çocuklarımız, canlarımız, en kıymetlilerimiz istismara maruz kalmasın!

Daha geçen hafta İzmir’in Dikili İlçesinde ”süleymancılar” diye bilinen tarikata ait Özel Miyase Yılmaz Erkek Öğrenci Yurdu’nda, yaşları 9 ile 12 arasında değişen çocuklarımız istismara uğradı.

Bu yetmezmiş gibi, Diyanet’in paylaştığı son fetva olan ” 9 yaşına giren kız gebe kalabilir, 12 yaşına giren erkekler baba olabilir. Ayrıca bu yaştaki çocukların yanlarında velisi olmadan da nikâhları kıyılabilir.” ifadeleri geldiğimiz noktayı çok açık göstermektedir.

Bu olaylar soruşturmayla, paylaşımı silmeyle, ‘münferit’ bir olay algısı yaratmayla dikkatlerden kaçırılmaya; gerici tarikat- cemaat odaklarının, Diyanetin ve MEB’in kurumsal sorumlulukları yokmuş gibi yansıtılmaya çalışılıyor.

Ama biz gerçeği biliyoruz!  Artık yeter diyoruz!

Anayasasında ”sosyal” olduğu yazılı bir devlet, kendisine emanet edilen çocukları, birer suç odağına dönüşmüş bulunan tarikat-cemaat yurtlarına teslim edemez.

Anayasa ve 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ” sosyal ve kamusal bir hak” olduğunu vurgulayarak sadece eğitim öğretimi değil, çocukların barınma, can güvenliği, sağlık ve bedensel bütünlüklerinin korunması gibi konularda da sorumluluğu MEB’e vermektedir.

Bu nedenle söz konusu vakıflar, tarikatlar ve cemaatler okul ve yurtlardan derhal elini çekmelidir. Devlet ihtiyacı olan her öğrencinin gereksinimlerini karşılamalıdır.

Buradan ilan ediyoruz!

Çocuklarımızın başına gelecek her türlü kötülükten MEB sorumludur.

Bir uyarımızda anne ve babalara!

-Çocuklarınızı kimlere emanet ediyorsunuz?

– Çocuklarınıza kimler tarafından nasıl bir eğitim veriliyor?

– Çocuklarınız hangi etkinliklere katılıyor?

İzin veriyor musunuz?

Sorgulayınız….

Çocuklarımız geleceğimizdir.   Bizler geleceğimize sahip çıkacağız.” Dedi.

 133 total views,  2 views today

Next Post

İRİŞ ’ten 2017 değerlendirmesi; “Adalet olmadan huzur ve refah olmaz”

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı yılın ilk basın toplantısını yaptı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, ağırlıklı olarakEkonomi/ İşsizlik / geçim sıkıntısı, Ahlaki ve manevi tahribat ve Adalet, gibi hususlara dikkat çekti. Mustafa İriş konuşmasına şöyle devam etti;  “Siyaset, adaleti sağlamak için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp