“ÇOCUKLARIMIZIN VATANINA SEVGİ TOHUMLARI EKİYORUZ”

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bir insanın anavatanı çocukluğudur. Biz çocuklarımızın vatanına sevginin, barışın ve hoşgörünün tohumlarını ekiyoruz. Atatürk’le, Demokrasi’yle, Cumhuriyet ile nefes alan bir kentte yeşerip; tüm dünyayı sarsın diye” dedi.

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi:

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi Türk Milleti için bir dönüm noktası olmuştur. Türk Milleti; egemenliği, istikbali için var gücünle mücadele etmiş; bu mücadelesini ise Türkiye Büyük Millet Meclisi ile taçlandırarak, istikbalini tüm dünyaya ilan etmiştir. Kurtuluş Savaşı’yla zor günler yaşayan Yüce Türk Milleti; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük bir azim ve kararlılıkla yeniden hürriyetine, bağımsızlığına kavuşmuştur; “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek Cumhuriyetimizin temellerini atmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk; bu önemli günü egemenliği ve bağımsızlığı sonsuza kadar sürdürecek geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan etmiştir. Çünkü kahraman Türk Milleti’nin eşsiz çocukları  bu ülkenin yarınları, istikbali, ümitleri, geleceğidir. ‘Küçük hanımlar, küçük beyler; sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltılarısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz’ diyen Mustafa Kemal Atatürk; çocuklarımızın her zaman rehberi, ışığı, yolu olmuştur.

Ne mutlu ki bizlere; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşı, ulusal egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. Yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın bir kez daha gururunu, mutluluğunu ve coşkusunu yaşamaktayız. Hiç kuşkusuz ki; 5 farklı medeniyete ev sahipliği yapan; bağrında güçlü bir tarihi ve kültürü barındıran Edirne her zaman laiklikten, cumhuriyetten ve demokrasiden yana oldu. Bu nedenden dolayı Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı emanete sahip çıkmaya; çocuklarımızın aklın ve bilimin ışığında, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü bir insanın anavatanı çocukluğudur. Atatürk’le, Demokrasi’yle, Cumhuriyet ile nefes alan Edirne’de çocuklarımızın vatanına; sevginin, barışının, hoşgörünün tohumlarını ekiyoruz ki; bu topraklarda yeşerip, tüm dünyayı sarsın diye. Demokrasinin, aziz Türk Milleti’nin bağımsızlığının ve egemenliğinin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 98. Kuruluş Yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı, minnetle ve rahmetle anıyorum.”

 122 total views,  2 views today

Next Post

ETSO’nun yeni Meclis Başkanı Seçildi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın 11 Nisan 2018 tarihinde yapılan Organ Seçimlerinde 4 yıl süre ile görev yapmak üzere Meclis Asil Üyeliği’ne seçilen üyeler arasından Organ Seçimleri Yönetmeliği’nin 27. maddesine göre, Meclis Başkanı ile 2 Meclis Başkan Yardımcısı ve 1 Meclis Katip Üyeliği seçimi yapılması ile ilgili ETSO Meclis Üyeleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp