Çorum Ticaret Borsası; “Edirne Ticaret Borsası Ufkumuzu açtı”

admin

Türkiye’de marka olan ilimizin gururu Edirne Ticaret Borsası’na ziyaretler devam ediyor. Edirne Ticaret Borsası’nın başarılı çalışmalarını örnek almak ve yerinde görmek için, Kayseri Ticaret Borsası yöneticilerinin ziyareti ve ardından 17 ülkeden 40 Türkçe Konuşan Yabancı Girişimcinin Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaretleri devam ediyor. Edirne’ye büyük hizmetler yapan ve 1 yıl önce Çorum Tarım İl Müdürlüğüne atanan eski Tarım İl Müdürü Orhan Sarı, Çorum DSYB Başkanı Yılmaz Kaya, Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ve beraberinde Edirne İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Atilla Bayazıt ile Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.  Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım’ın hazır bulunduğu ziyaret kapsamında;  Edirne Ticaret Borsası’nın Faaliyetlerinden Hububat, Yağlı Tohumlar, Canlı Hayvan Salon Satışı ve Lisanslı Depoculuk Hakkında Bilgiler verildi.

“Edirne Ticaret Borsası Ufkumuzu açtı”

Edirne Ticaret Borsası’nın başarılı çalışmalarıyla kendilerinden çok ileride olduğunu ifade eden Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat; Edirne’deki programımız kapsamında bugün Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret ettik. Buradaki Hayvan pazarını, Buğday alım satımlarını izledik. Edirne Ticaret Borsası bu konularda bizden çok ileride. Biz de ETB’yi örnek borsa olarak gördüğümüz için ziyaret edip çeşitli bilgiler aldık. Sayın Borsa Başkanımız ve Meclis Başkanı bizlerle çok yakından ilgilendi. Kendilerine buradan tekrar çok teşekkür ediyorum. Birçok konuda bizim ufkumuzu açtılar. Dar alanlarda kendimize yer edinip çalışmayı düşünüyoruz ama demek ki burada 200 dönüm bile az geliyor. Aynı zamanda Çorum’da yapacağımız Lisanslı depoculuk  hakkında Edirne’den bilgi almak için ETB’yi ziyaret ettik. Bu konuda da bize çok yardımcı oldular. Aynı zamanda Edirne’de peynir, süt, et ünitelerini gezdik. Hepsi de alanında çok başarılı işler yapmış. Şunu söylemek istiyorum. En güzel başarı da insanların gerçek samimiyeti ve iyi niyetle yaklaşımın kardeşliğidir. Bundan dolayı da çok mutlu oldum.  Daha önce de gelmiştim. Her zaman da Edirne’ye gelmek isterim.” dedi.

Ziyaretin ardından Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk tarafından  Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat’a günün anısına Edirne Hatırası olan hediye takdim edildi.

 

 

 154 total views,  2 views today

Next Post

Fikret Bila Edirne Akademi’de

Edirne 6. Kitap Fuarı’nda eğitimlerine kitap fuarında devam eden Edirne Akademi’nin konuğu bir dönem Hürriyet Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeliği’ni yapan usta gazeteci Fikret Bila oldu. Bila, “Küreselleşme ve Medya” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Edirne Akademi’nin davetlisi olarak Edirne’ye gelen usta gazeteci Fikret Bila ilk olarak Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp