COVİD-19 TEDBİRLİ “KIRKPINAR PROGRAMI” BELLİ OLDU

admin

Edirne Belediyesi’nin organizasyonu ile 9-10-11 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin programı belli oldu. Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bitmeyen güreşin, devam eden efsanesi Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde Sarayiçi Er Meydanı’na giderek, incelemelerde bulundu.

COVİD-19 salgını nedeniyle geçen yıl gerçekleştirilemeyen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, bir yıl aradan sonra güreş severler ile buluşuyor. Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Sarayiçi Er Meydanı’na giderek, son hazırlıkları denetledi, incelemelerde bulundu. Güreş severlerin heyecanla beklediği Kırkpınar Programı ise netleşti. 9 Temmuz Cuma Günü 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Sarayiçi Er Meydanı’nda başlayacak. Saat: 10.00’dan Kırkpınar Ağası’nın Orduevi önünde karşılanmasının ardından Saat: 10.30’da 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Korteji Belediye Başkanlığı önünden hareket edecek. Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunumu, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kırkpınar Marşı’nın okunmasının ardından program Pehlivanlar Mezarlığı’nı ziyaret ile devam edecek. Saat: 11.15’te ise Saraçlar Caddesi’ne taşınan 1973 yılında Heykeltraş Tankut Öktem tarafından yapılan Pehlivan Heykeli’nin açılış töreni gerçekleştirilecek. Ardından Saat:12.00’de Selimiye Camii’nde Mevlit okutulacak. 9 Temmuz Cuma günkü program Saat:18.30’da Sarayiçi Er Meydanı’nda açılış programı ile devam edecek. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kırkpınar Marşı’nın okunması ile 2019 Yılı Kırkpınar Başpehlivanı, Ali Gürbüz tarafından göndere bayrak çekilecek. Program Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Valisi Ekrem Canalp’ın konuşması ve güreşe katılan pehlivanların resmi geçit töreni ile son bulacak.


10 Temmuz Cumartesi Günü ise 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri müsabakaları gün boyunca devam edecek. 11 Temmuz Pazar Günü, güreşler 09.00’da başlayacak. Saat:13.30’da Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin Açılış Töreni gerçekleştirilecek. Saat:15.00’te ise 2022 yılı 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Ağalık Koç Satış İhalesi yapılacak. Saat: 17.30’da ise 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanlık Güreşi gerçekleştirilecek. Program Saat:18.30’da 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Ödül Töreni ile son bulacak. 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri 3 gün DMAX kanalından canlı yayınlanacak.

 527 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE BAROSUNDAN VALİ CANALP’E ZİYARET

Edirne Barosu Başkanı olarak seçilerek görevine başlayan Av. Tacettin SİVRİKAYA ve yönetim kurulu üyeleri Valimiz Ekrem CANALP’i makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz hafta yapılan genel kurulda Edirne Barosu Başkanlığına seçilen Avukat Tacettin Sivrikaya, Adliyede düzenlenen törenle mazbatasını Edirne Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Necati Görgülü’nün elinden almıştı. Ziyaretten büyük memnuniyet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp