Cramer’den Vali Şahin’e ziyaret

admin

Avrupa Parlamentosu Milletvekili Turizm ve Ulaşım Komisyonu Başkanı Michael Cramer, EDOSK’un davetlisi olarak geldiği Edirne’de Vali Dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret etti.

Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, Edirne Doğa Sporları Kulübü’nün (EDOSK)başkanı Bülent Bacıoğlu ve beraberindeki heyet ile birlikte Vali Dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret eden Avrupa Parlamentosu Milletvekili Turizm ve Ulaşım Komisyonu Başkanı Michael Cramer,“Demir Perde diye sınırı tarif edilen bölgelerde turizm odaklı ‘Eurovelo’ bisiklet rotası oluşturduk.

Cramer’den Vali Şahin’e ziyaret (2)

 

 

 

 

 

 

 

Eurovelo’nun şu anda 14 uzun rotası bulunuyor. Eurovelo bisiklet rotaları ağının en ilginç ve uzun olanlarından biri de Finlandiya’dan başlayıp şu ana kadarki çalışmalar sonucu Bulgaristan – Türkiye sınırında biten Eurovelo-13 yani Demir Perde Bisiklet Yolu’dur (IronCurtainTrail). Rota, 14 AB üyesi de dâhil olmak üzere, 20 farklı ülkeden geçiyor ve toplamda da 10 bin 400 kilometreden oluşuyor. 3 Avrupa denizini gören rota ilginç flora ve fauna ile birçok ulusal parka eriştiği gibi çok sayıda manzaralı yerlerden geçer de geçiyor. Ayrıca rota üzerinde 14 UNESCO kültürel ve doğal mirası da bulunmaktadır. Edirne ve Trakya’da rotaya dâhil edilen güzergâhları görmek adına EDOSK’un davetlisi olarak Edirne’ye geldim. Birkaç girişimlerde bulunacağız ve burada pedal çevirdiğimiz bölgeyi inceleme şansımız olacak” dedi.

Cramer’den Vali Şahin’e ziyaret (1)

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ise, “EDOSK’un çalışmalarını yakından takip ediyorum. Kendilerini bu işe ön ayak oldukları içinde tebrik ediyorum. Edirne ve Trakya’nın böyle bir organizasyona dahil edilmesinin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Edirne’de UNESCO listesine giren eserler var” şeklinde konuştu.

Vali Şahin, Avrupa Parlamentosu Milletvekili Turizm ve Ulaşım Komisyonu Başkanı Michael Cramer’e günün anısına üzerinde Edirne motiflerinin işlendiği çini bir tabak hediye etti.

 

 

 

 141 total views,  2 views today

Next Post

Başbuğ Edirne’de okuyucuları ile buluştu

Ergenekon Davası’nda 2 yıl 2 ay tutuklu kaldıktan sonra 7 Mart’ta tahliye olan eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ ‘Suçlamalara Karşı Gerçekler’ adlı kitabının imza gününde Edirneli vatandaşlarla bir araya geldi.  Kipa AVM’de  Parafiks Kitapevince gerçekleşen imza gününe Edirneli okuyucular yoğun ilgi gösterdi. İmza günü nedeniyle uzun kuyrukların oluştuğu alışveriş […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp