Çubukçu “Dişeti Rahatsızlıklarını Önemsemek Gerekir”

admin

Özel Dent Edirne Ağız Diş Sağlığı Polikliniği  Kurucu Ortaklarından Diş Hekimi Mustafa Çubukçu diş  hastalıkları konusunda yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Diş etleri rahatsızlığı genellikle genetik  stres  kaynaklıdır günümüzde çok yaygındır. Bunun ağrısı yoktur sadece diş etlerinde kanama ve diş etlerinde çekilme şeklinde görülür. Zamanla bu diş eti çekilmesi artması nedeniyle dişlerde sallanma ve diş kaybı olur.

Diş  kaybı nedeniyle protez kullanmak da güçleşir. Altı aylık kontrollerle  diş taşlarının temizlenmesi ve ilerleyen sürede bir küretaş tedavisi bu hastalığın önüne geçilir diş kaybı ortadan kalkar.

DİŞ ETİ RAHATSIZLIĞI KANSER BELİRTİSİ DEĞİL

Diş eti hastalıkları indis sisteminin düştüğü kişilerde daha fazla görülür. Diş eti rahatsızlığı kanser belirsizliği demek değildir. Bu tür hastalık halkımızın %80’inde  %30 oranda da ilerlemiş düzeyde bulunur.

Bu arada genelde kanserin ağız içinde belirli lezyonları  bulunur bunları tespit etmek gerekir. Diş eti rahatsızlıklarının önlenmesi için, ağız hijyeninin düzenli olarak yapılması gerekir. Özellikle bayanlarda doğum öncesi formünal yapı değiştiği için diş eti tedavisi yapılması gerekir. Diş etlerinde kanamalar artıyorsa bir diş hekimine başvurmak gerekir. Bunun sağlanması ile doku ve diş kaybı olmadan hastalığın önüne geçilir.

Sağlıklı dişe sahip olmak için süt ve süt ürünlerini aldığımız takdirde ilerlemiş yaşlarda diş eti rahatsızlıkları az olur” dedi

DSC_8985

 305 total views,  2 views today

Next Post

Rus Gelinden Düğüne Gelemeyen Ailesine ‘Online’ Nikah

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyet’inde üniversite okurken tanışan Edirneli Yiğit Gedikoğlu ile Rus Irina Sukhanova hayatını birleştirdi. Çift, Edirne’de yapılan düğünle dünya evine girerken düğüne katılmayan Rus Sukhanova’nın ailesi düğünü internet üzerinden canlı olarak takip etti. Üniversite eğitimi aldıkları Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyet’inde tanışan 23 yaşındaki Yiğit Gedikoğlu ile aynı yaştaki […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp