Cumartesi Pazarı yanındaki yolun kaldırımı ne zaman yapılacak

admin

Edirne’nin en kapsamlı semt pazarı olan ve çarşamba ve cumartesi günleri pazar yapılan ayrıca pazar günleri de üretici pazarı olan Kooperatif evlerindeki Pazar Yeri pazarın olduğu günlerde alışveriş için pazara gelecek vatandaşlar için işkence oluyor. Pazarcıların araçlarını kaldırımlara çekmeleri ve pazar çevresindeki yaya kaldırımlarının bir bölümünün yapılmaması nedeniyle pazara gelen vatandaşlar yaşamlarını tehlikeye atarak çift yönlü çalışan yolda araçların arasından geçmek zorunda kalıyorlar.

Cumartesi Pazarı yanındaki yolun kaldırımı ne zaman yapılacak (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

VATANDAŞLAR  PAZARA ZORLUKLA GİREBİLİYOR

Vatandaşlar DSİ kanalının yanındaki yaya kaldırımının bir bölümünün yapılmamasının yayaların geçişini daha da zorlaştırdığını, bu kaldırımın eksik kalan kısmının yapılmasının yaya geçişlerini kolaylaştıracağını halkın araçlar arasından geçmesinin önüne geçeceğini belirterek; “ bu Pazar Edirne’nin en büyük pazarı haftanın iki günü pazar yapılıyor. Belediyemiz pazaryeri çevresinde park yapan, hatta kaldırımları dahi işgal eden pazarın bağlantı yollarını araç parkı gibi kullananlar için önlem almalı, çünkü pazara çocuğu ve pazar arabası ile gelenler ve yaşlılar, güçlükle pazar alanına girebiliyor” dediler .

Cumartesi Pazarı yanındaki yolun kaldırımı ne zaman yapılacak (2)

 151 total views,  2 views today

Next Post

Bu sokak ne zaman sudan kurtulacak

Koca Sinan Mahallesi 2. Sokak Hacılar ezanı Camii yanındaki sokak yağışlı havalarda sularla kaplanıyor. Suyun tahliye yeri olmadığı için biriken sular yolda kalıyor. Yoldan gelip geçen araçlar çevreye kirli suları saçıyor. Bugüne kadar çeşitli kez gündeme getirilmesi ve yolda biriken su sorununun çözümlenmesi için yapılan başvurular sonuçsuz kaldı. Kocasinan Mahalle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp