Cumartesi pazarına yeni düzenleme

admin

Edirne’nin en önemli semt pazarlarının başında gelen  Çarşamba ve cumartesi günleri haftanın iki günü Pazar yapılan 1. Murat mahallesindeki  Cumartesi pazarına Edirne Belediyesince yeni düzenleme yapıldı. Pazarın giriş yolları ve çevresindeki ve içindeki  keşmekeşlik giderildi. Pazara gelen vatandaşlara rahatlıkla alışveriş yaparak evlerine gitme imkanı sağlandı.Pazar esnaflarından Pazar esnaflırının en eski esnaflarından olan Tatar Ramazan lakaplı esnaf pazardaki düzenleme ile ilgili olarak şunları kaydetti, “ Ben burada 40 yıldan beri pazarcılık yapıyorum. Bundan önce pazarımız düzensizdi. Ben bu pazarın eski açık olduğu halini biliyorum. Belediye Başkanımız yeni kural getirdi. Kendisinden Allah razı olsun. Esnaflarımız Pazar içinde çizilen çizgileri geçmemek koşuluyla  ürünlerini sergileyecekler.

cumartesi pazarında yeni düzenleme (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bunun ihlal edenleri zabıtalar fotoğrafla tespit ediyor, bu görüntüler yönetime gidiyor. Yönetimce bu kişilere ceza veriliyor. Tekrarlanması durumunda cezalar katlama geliyor. Bu uyğulamadan esnaflarımız ve müsterilerimiz çok memnun rahatlıkla pazara gelip alışverişlerini yapıyorlar. Daha önceleri yollara malların yayılması nedeniyle müşteriler tezgahlara yaklaşamıyorlardı. Böylece birbirimize zararımız oluyordu. Bu arada işlerimiz kesat. Bazen aldığımızdan aşağı fiyatla mal satmak zorunda kalıyoruz. Özellikle sebze meyveden bazen zarar ediyoruz. Halkımıza kötü mal satamayız, seçerek satış yapıyoruz” dedi.

cumartesi pazarında yeni düzenleme (1)

 

 

 

 

 

 


cumartesi pazarında yeni düzenleme (2)

 315 total views,  2 views today

Next Post

Tanrıkulu” aile hekimlerinin işi acil sağlık hizmeti vermek değildir”

Aile hekimlerinin cumartesi günleri mesai yapması ile ilgili olarak açaklama yapan  Edirne Tabip Odası Başkanı ErtuğrulTanrıkulu Aile hekimlerinin kendilerine bağlı olan vatandaşlara birinci basamakta sağlık hizmeti vermekle yükümlüdürler. Aile hekimlerinin çalışma yöntemleri tamamen koruyucu sağlık hizmetleri birinci basamak sağlık hizmetleri, sağlıkla ilgili olarak vatandaşların başvurularını değerlendiren  bir sağlık sistemidir. Aile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp