Yakalandığı amansız rahatsızlık sonucunda 3 Ocak 2019 tarihinde hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Cumhur Deniz Uysal’ın ismi evinin bulunduğu sokağa verildi. Jandarma Karşısı Kız Öğrenci Yurdu yanında düzenlenen törene Cumhur Deniz Uysal’ın Annesi Aynur Uysal , Babası Alparslan Uysal , Babaannesi, okul arkadaşları yakınları, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Selçuk Çakır, Ertuğrul Tanrıkulu, Hüsnü Güler, Yaver Tetik, Daire Müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı CUMHUR-DENİZ-UYSAL-11.jpg


Törenin Açılılş Konuşmasını Yapan Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu; “Cumhur Deniz Uysal Kalplerimizde, beynimizde her zaman çok güzel bir yeri olacak. Ama hem Edirne halkı, hem de Edirne Belediyesi, Hem de Edirneliler, buna ayrıca da bu şekilde de bir hatırlama ve teşekkür etme varlığı ile bizi onurlandırdığı içinde teşekkür etme fırsatı bulduk.”dedi.

Daha sonra Sınıf arkadaşı olan Emre Can Türkoğlu yaptığı konuşmada; “3 Ocak’ta sonsuzluğa uğurladığımız Cumhur Deniz Uysal’ın geride kalmış bir sürü hayali vardı. Ancak anlamsız bir hastalık tüm bunları gerçekleştirmesine engel oldu. Ama bu bizim bir şeyler yapmayacağımız anlamına gelmiyordu. Biz de bu yüzden Sosyal medayada bir kampanya başlattık ve çok iyi tepkiler ve geri dönüşler aldık.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ile yaptığımız görüşmede Cumhur Deniz Uysal’ın isminin yeni yapılan bir parka ve yaşadığı sokağa verilmesini talep ettik ve uygun görüldü. Sayın Başkanımız Recep Gürkan’a buradan teşekkür ediyoruz.” dedi.
Ardından konuşan Annesi Aynur Uysal göz yaşlarına boğularak oğlunun vefat edeli 9 ay olduğunu ve annesine “Bana her zaman sakın ağlama anne” diyordu. Öncelikle Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Halkın gösterdiği duyarlılığa ve tabii ki oğluma her zaman destek olan ve son ana kadar yanında olan değerli arkadaşlarına da bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadılar. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Elbette insanlar hepimiz çok değer verdiklerimiz ve sevdiklerimizin aramızdan hiç ayrılmamasını istiyoruz. Ama yaşamında bir kendi gerçeği var. Ölüm Kaçınılmaz. Her Ölüm erken ölüm. Ama Cumhur Deniz’in ki gerçekten çok erken. Ben Mart ayında Annemi kaybettim. 92 Yaşındaydı. O da çok zordu. Yani insanın annesi.. Ama Cumhur Deniz’in ki gerçekten dayanılmaz bir ölüm. Kuşkusuz sevgilim dostlarım Aynur ve Alpaslan çifti çok acı çektiler. Ama çok metanetli davrandılar. Bunda en büyük katkıyı ve desteği de Cumhur Deniz’in arkadaşlarından gördüklerini yakından biliyorum.

O gençlerin samimiyeti, verdikleri destek ve dayanışma her türlü sözün ve takdirin üzerindedir. Bir gün hepimiz bu dünyadan göçeceğiz. Hepimize o mutlak bir son. Bir yazar diyor ki; “Bir insan Dünyada onu anan son kişi öldüğünde ölür.” O yüzden ben Cumhur Deniz Uysal’ın ölmediğine ve ölmeyeceğine inanıyorum. Çünkü arkadaşları, dostları ve ailesi var. Cumhur Deniz’i ismini yaşatarak anacağız. Cumhur Deniz’in ismini yeni açacağımız Çocuk parkı ile çocuklarımıza, o küçük evlatlarımıza , genç çocuklarımıza bir örnek, bir rol model olması bağlamında tanıtarak yaşatacağız”dedi.
Aynur ve Alpaslan Uysal tarafından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a Teşekkür plaketi takdim edildi. Ardından Cumhur Deniz Uysal’ın evinin bulunduğu sokağa kendi adının verildiği tabelanın açılışı yapıldı.

dav