Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ile Şemsettin EMİR Edirne’yi konuştu

admin

özel HABER – EDİRNE Ajans Haber Merkezi  //

Kurban Bayramı’nın 1.günü İstanbul Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen Bayramlaşma törenine, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş ve Bakanlar, Milletvekilleri, partililer katıldı. Bayramlaşma törenine katılım büyük oldu. Edirne’den 25. Dönem AK Parti Milletvekili Şemsettin Emir’in de katıldığı bayramlaşma töreninde Genel başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Milletvekili Emir’in samimi görüşmeleri gözlerden kaçmadı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaklaşan 2019 seçimleri hakkında Edirne ile ilgili bilgi aktaran Milletvekili Şemsettin Emir gazetemize yaptığı açıklamada,  Bayramlaşma töreninden sonra Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımıza Edirne’lilerin selamını ilettim. Büyük bir memnuniyetle karşıladı ve Edirne’lilere selamı var. Bu arada Edirne’de teşkilatla ilgili sıkıntı olduğunu kendilerine ifade ettim. Netice itibarıyla bunu siz de biliyorsunuz herkes biliyor, Ne demişti Recep Tayyip Erdoğan,  Metal yorgunu olanlar, defolu olanlar açık açık ayrılsın. Ama şu ana kadar Edirne’de herhangi bir kıpırtı olmadı. Kimse bunu üzerine almak istemiyor. Değişen bir şey olmayacak gibi görünüyor. Bende Sayın Genel Başkanımıza Teşkilat konusunda hayli sıkıntı olduğunu ifade ettim. Ben Burada Edirne’de ki vatandaşlarımızın ve üyelerimizin tercümanlığını yapmış oldum. Kararı Sayın Genel başkanımız verecektir.” dedi.

2019 seçimlerini kırılma noktası olarak gören ve büyük önem veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Mayıs ayında partisinin meclisteki grup toplantısına ilk kez katılmış ve burada yaptığı konuşmada, “Önümüzdeki süreyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Tüm bakanlarımızdan 180 günlük kısa vadeli bir eylem programı istedim. Bu yıl sonuna kadar il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımızın tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz; çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Bunu aşmamız lazım. Onun için de çok daha dinamik ekiplerle inşallah 2019’a hazırlanmamız gerekiyor” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra Türkiye genelinde bazı illerde istifalar olmuş, Cumhurbaşkanının bu konuşması üzerine Kamuoyunda halkın ve üyelerin beklentileri Başta Edirne olmak üzere bir çok yerde sonuç vermedi.

Geçtiğimiz haftalarda Gazetemiz Sorumlu Yazı işleri Müdürü Necmi Engin ile röportaj yapan 25. Dönem Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, kendisine yönelttiğimiz “Size görev verilirse yapar mısınız” sorusu üzerine ben Partim, Milletim ve Genel Başkanım için her zaman göreve hazırım, Kamuoyunda değişim beklentilerinin Cumhurbaşkanımızın da açıklamasıyla Edirne’de tavan yaptığını görüyoruz. Bu aynı zamanda Keşan’da da böyle.. Ben Genel başkanımızın sözlerini ciddiye alan birisiyim. Kim ne derse desin. Görev verildiği zaman Partim için her zaman göreve hazırım dedi. Benim burada tek dileğim şudur. Şu andaki mevcut Ak Parti Teşkilatları Recep Tayyip Erdoğan’ın rüzgarını kesmesinler. Lütfen aldıkları talimatları yerine getirsinler. Tayyip Erdoğan’ın milletle arasına duvar örmesinler.” Dedi.

 233 total views,  2 views today

Next Post

CHP kuruluşunun 94. yılını kutluyor

EDİRNE Ajans Haber Merkezi  // Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı “Cumhuriyet Halk Partisinin ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk “ Benim iki büyük eserim vardır ,biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” diyerek temellerini attığı Partimizin 94. Kuruluş Yıl dönümünü bu yıl coşku ile kutlayacağız “ dedi.  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp