Geçtiğimiz günlerde İl Başkanları ile Telekonferans aracılığıyla görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanlarından bulundukları ilin sorunları ve yapılan çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler almıştı. Erdoğan, Erzurum AK Parti İl Başkan Mehmet Emin ÖZ ile yaptığı görüşmede; “Bu Konu AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin hanımı da ilgilendirir. Tarıma her zamankinden çok daha fazla önem verme dönemindeyiz. TRAKYA OVASI DENDİĞİ ZAMAN AKAN SULAR DURUR“dedi. “Şu anda petrol neyse, tarım ondan daha önem arz eden bir dönemin içindedir” diyen Başkan ERDOĞAN; “BUNDAN SONRA TARIMA VERİLECEK DESTEKLERİN DAHA DA ARTACAĞI SİNYALİNİ VERDİ.”

“BU KONU BELGİN HANIMI DA İLGİLENDİRİR”

Erzurum AK Parti İl Başkan Mehmet Emin ÖZ, Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telekonferans görüşmesinde, Başkan Erdoğan’dan; “Erzurum ve Pasinler ovasının son zamanlarda Buğday ekimde biraz zayıf davrandığını, yapılan görüşmelerde çiftçinin bir talebi var. Bu bölgede Güzlük olarak ekilen buğday cinsi var. Bir de Yazlık tohum buğdayı var. Bu hastalık nedeniyle insanlar burada buğday ekimine önem vermek istiyor. Bizim burada 23 bin dekarlık bir tarım alanı var. Bununla ilgili Bakanlığımız 7 bin dekara tohum verebiliyor. Bunu 10-15 bin dekara çıkarabilirsek önümüzdeki kış için ve bu hastalığın verebileceği sıkıntı için çok büyük bir destek olur diye düşünüyorum.” talebinde bulunmuştu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanımızla telekonferans yoluyla bir toplantı düzenledi. Toplantıya katılan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, çiftçilerin destek talebini iletti.

Tahir Akçay paylaştı: 4 Nisan 2020 Cumartesi

“TRAKYA OVASI DENDİĞİ ZAMAN AKAN SULAR DURUR”

Erdoğan İl Başkanı Öz’e yaptığı konuşmada; “Bu konuda sana bir şey söyleyeyim. Hatta bu konu tabi Belgin hanımı da (AK PARTİ EDİRNE İL BAŞKANI BELGİN İBA) ilgilendirir. O da şu… Yani Tarıma her zamankinden çok daha fazla önem verme dönemindeyiz. Yani Pasinler Ovası falan neresi varsa… Yani Trakya zaten, Trakya Ovası dendiği zaman akan sular durur. Konya dediğimiz zaman hakeza öyle… Yani şu anda petrol neyse, tarım ondan daha önem arz eden bir dönemin içinde. Bu tabi buğdayda öyle, ayçiçeğinde öyle, Mısır yağında öyle, zeytin yağında öyle… Bizim ülke olarak, millet olarak bu rezervimiz var. Bunu bildiğimiz zaman zaten akan sular durur. O zaman da huzurlu oluruz. Rahat oluruz. Yani Yusuf Aleyhisselam‘ı unutmayalım. Şimdi biz de bu tür hazırlıklarımızı inşallah yapacağız. Ve ben geçen kabine toplantısında da arkadaşlarıma söyledim. Aynı Şekilde Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığımıza söyledim. Şimdi yeni bir kurul oluşturduk. Oluşturduğum yeni kurul inşallah burada Gıda Tarım ve Hayvancılık Politikaları Kurulu oluşturduk.”dedi.

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ