Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Edirne’li Şehit aileleri ve gazilerimize anlamlı mesaj;

admin

“Büyük davaların, büyük zaferlerin, büyük hedeflerin ardında büyük kahramanlar vardır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Edirne’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğünce düzenlenen, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih töreninde okunmak üzere şehit aileleri ve gazilerimiz için bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mesajında şu ifadelere yer verdi; “Can parelerini bu vatan uğruna şehit veren Değerli Şehit yakını kardeşlerim; Vatan uğruna mücadele etmenin şanlı nişanını bedenlerinde taşıyan Kıymetli Gazi kardeşlerim, Değerli misafirler; Hepinizi en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Büyük davaların, büyük zaferlerin, büyük hedeflerin ardında büyük kahramanlar vardır. Sizler işte böyle bir kahraman olan evlatlarınızı uğruna can verdikleri al bayrağa sarıp onları bekleyen cennete uğurladınız. Bu uğurda gazilik payesi ile müşerref olan kardeşlerimiz de milletimizin gönlünde en yüce makama ulaşmışlardır. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize takdim edilen devlet övünç madalyası devletimizin ve milletimizin sizlere olan vefa borcunu, milletini nesiller boyunca hatırlatacak bir semboldür. Coğrafyamızda varlığımızı cesaretleriyle Dünyayı kendilerine hayran bırakan ecdadımız ile bu uğurda hayatlarını ortaya koyan şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu biliyoruz. Onlar sayesinde Bin yıldır aynı toprağın üzerinde yaşayabiliyor, aynı pınarlardan su içebiliyor, 5 vakit ezanlarımızı dinleyebiliyor, gönderde dalgalanan bayrağımızı gururla seyredebiliyoruz. Terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve 15 Temmuz’da şehit olan gazilikle şereflenen kardeşlerimiz bu büyük davanın günümüzdeki sancaktarlarıdır. Vatanımız, ezanımız, bayrağımız, İstiklalimiz ve istikbalimiz uğruna sevdiklerini toprağa vererek, yaralanan ve yaralanarak gazi olan her kardeşimiz bilsin ki Türk Milleti ve Türk devleti daima onların yanındadır. Milletimizin her bir ferdinin de, devletimizin her bir kurumunun, şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin çarpan yüreği olacağına, daima yanı başlarında bulunacağına inanıyorum. Toprağa verdiğimiz her bir şehidimiz, gönül dünyamıza kattığımız her bir gazimiz, bizi bu topraklara daha da sıkı bağlıyor. Allah’ın izniyle devletimiz bu köprü üzerinde yükselmeye, devletimizin şanını ve şerefini yüceltmeye devam edecektir. Bu sonraki nesillere bırakacağımız en büyük mirastır. Allah, tüm şehitlerimizden, gazilerimizden ve onları bu millete armağan eden ailelerinden razı olsun. Hepinize Selam ve sevgilerimi sunuyorum. Kalın sağlıcakla.”           

 101 total views,  5 views today

Next Post

Kukerfest Edirne’de

Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı ‘Yambol ve Edirne- Tunca’nın iki şehri’ isimli proje kapsamında Yambol’un ünlü Kukerlandia Festivali Edirne’de düzenlenecek. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Kukerlandia geleneği, Yambol’un Kuker Topluluğu tarafından el yapımı maskeler ile Edirne’de sergilenecek. Interreg IPA […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp