Cumhuriyet Adlı Resim Sergisi ETSO’da Açılıyor

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / edirneajans@hotmail.com / 214 24 04 

Edirne Belediyesi bir sanatsal etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor. Dr.Şahin Ünal’ın “Cumhuriyet” adındaki kişisel yağlı boya resim sergisi 26 Ekim Cumartesi günü saat 14.te ETSO sergi salonunda açılacak.

ertuğrul_tanrıkulu2

Serginin açılışı ile ilgili olarak açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı dr Ertuğrul Tanrıkulu şunları Kaydetti; “ Edirne Belediyesi’nin kültür sanat etkinliklerinin bir halkası olan Sınıf Arkadaşım olan Dr.Şahin Ünal’ın resim sergisi açılışını gerçekleştireceğiz ETSO sergi salonunda 26 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te resim sergisi açılışını yapacağız. Şahin Ünal ayrıca Kutsal Katiller diye bir roman yazdı. Bu romanın satışında kendine pay almıyor. Bu kitabın satışından elde edilecek gelirle çocuk okutuyor. Öğrencilere burs verip okuma imkânı sağlıyor.

ertuğrul_tanrıkulu

Şahin Ünal böyle bir sergi açma teklifinde bulununca mutlu olduk.Bilindiği gibi Edirne belediyemiz kültür ve sanata çok önem veriyor.Çarşamba günü açılışını yaptığımız.Ünlü Ressam Salvador Dali’nin resim sergisi de bunun göstergesidir.Böyle değerli sanatçıların resim sergilerini açmak külfetli, masraf isteyen bir etkinlik. Belediyemiz bunu ücretsiz olarak sanatseverlerin beğenisine sundu. Bu imkanı Türkiye’de sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Edirne belediyemize sağladılar. Bizim amacımız Edirnelilerin sanata bilme duyduğu öneme katkı sunmaktır. Edirneliler bunu hak ediyor ve talepte bulunuyor.

Bir toplum sanat ve kültürle ne oranda ilgili ise, o oranda çağdaştır. Biz Edirne halkının Cumhuriyete verdiği değer nedeniyle sergimizi Cumhuriyet haftasında açıyoruz. Bu sergi Atatürk’ün resimlerinin de bulunduğu bir yağlı boya resim sergisidir.Böyle sanatsal etkinliklere öğrencilerimizin, sanatseverlerimizin ilgi duyacağını biliyoruz.Sergiyi gezip görmek isteyen guruplara,okullara Edirne Belediyesi olarak, ulaşım aracı sağlayacağız. ETSO’daki resim sergimiz 2 Kasım gününe kadar açık kalacak” dedi

 

 33 total views,  2 views today

Next Post

BİRAZ TEBESSÜM

Toplumumuza son yıllarda bir haller oluyor. Neşeli sen şakrak insanlarımız gülen çevresine neşe saçan halkımızı duruma geldik. Sokaklarımıza bir göz atalım, gülen neşeli yüzünden tebessümü eksik olmayan insanlarımızı ara ki bulasın. Dünya’da Türkler neşeli hoşsohbet insanlar olarak biliniyoruz. Fıkraları çok, mizahları bol ülkelerin başında geliyoruz. Yaşam şartlarının yarattığı zorluklardan mıdır, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp