Cumhuriyet Bayramı Mimar Sinan Salonu’nda kutlandı

admin

Cumhuriyet Bayramının 91. Yılı kutlamalarında ilk tören 28 Ekim Saat 13.00 de  Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı.  29 Ekim günkü törenlerde saat 09.00 da Edirne Valisi dursun Ali Şahin makamında tebrikleri kabul etti. Kutlama törenlerine havanın yağışlı olması nedeniyle Mimar Sinan Salonunda devam edildi.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (10)

 

 

 

 

 

 

 

 

Buradaki törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Garnizon Komutanı Tuğ General Hidayet Arı, ile diğer protokol mensupları askeri erkan, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Edirne Valisi Garnizon komutanı ve Belediye Başkanı salonda törene katılan vatandaşların bayramını kutladı.  Törende konuşa Edirne Valisi Şahin, Atatürk’ün Samsuna çıkışıyla başlayan kurtuluş Mücadelesinin daha sonra bütün Türkiye’ye yayıldığını belirterek şunları söyledi, “ Atatürk Anadolu’da yaptığı kongrelerde Cumhuriyetin Temellerini attı. Bu mücadele sömürge ülkeler için de umut ışığı olmuştur.  29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilan edilmesi halk tarafından büyük bir heyecanla karşılandı. Eğer Cumhuriyet ilan edilmemiş olsaydı. Ülkemiz bu duruma gelemeyecekti. Cumhuriyet fazilettir. Bugün amacımız ülkemizi daha üst düzeye çıkarmaktır. Bizi  bu amaca ulaştıracak olan Cumhuriyettir. Bu millet atasından devraldığı cumhuriyeti her türlü tehlikelere karşı koruyup kollayacaktır , “ dedi.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (4)

 

 

 

 

 

 

 

Salonda yapılar Resmigeçit töreninden geçen askerler halktan büyük alkış aldı. Öğrenciler Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okudu. İsmail Güner Orta Okulu öğrencisi Simay Kahraman’nın okuduğu şiir töreni izleyenlerce uzun süre alkış aldı kutlamalarda daha  sonra  resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere  ödülleri verildi.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (1)

 

 

 

 

 

 

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (2)

 

 

 

 

 

 

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (3)

 

 

 

 

 

 

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (6)

 

 

 

 

 

 

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (7)

 

 

 

 

 

 

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (5)

 

 

 

 

 


29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (8)

 

 

 

 

 

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (9)

 

 

 

 

 

 

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI (11)

 197 total views,  2 views today

Next Post

ŞENTOP “Edirne’de MÜSİAD Şubesi açılacak”

AK Parti Edirne il merkezinde düzenlenen toplantıya katılan AK parti İstanbul Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Prof. Dr Mustafa Şentop  güncel siyasi olaylar konusunda açıklamalarda bulundu. İl merkezindeki toplantıya İl Başkanı Rafet Sezen İl yönetim Kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Gençlik Kolları yöneticileri, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp