CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “Bayramlar toplumsal birliğimizin, güzel geleneklerimizin öne çıktığı günlerdir. Dayanışmanın, bir halk olmanın en güzel örneklerini bu günlerde görürüz.

Bu yıl, içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle alışık olmadığımız bir biçimde bayram kutlayacağız. Büyüklerimizi ziyaret edemeyecek, yakınlarımızla, sevdiklerimizle bir araya gelemeyeceğiz. Yüz yüze görüşmek yerine telefonlarla görüşmek zorundayız. Bütün yurttaşlarımdan sevdiklerinin sağlığı için kurallara uymalarını istiyorum.

Bayramlar en çok çocuklara yakışır, çocuklar da bayramlara. Her çocuğun yüzünün güldüğü bir ülke, hepimizin her gününün bayram gibi geçeceği bir ülkedir aynı zamanda. O zaman bizim birinci görevimiz, yüzleri gülen çocuklarıyla, yarına umutla bakan bir Türkiye yaratmaktır.

Babaların işsiz olduğu, gençlerin iş bulma umudunu kaybettiği, annelerin ‘ne pişireceğim de çocuğuma vereceğim’ diye kara kara düşündüğü bir Türkiye’de, bayramların bayram tadında geçmediğini elbette biliyoruz. Yokluğun, yoksulluğun kol gezdiği bir ülkede bayram kutlanabilir mi? Ama bildiğimiz bir şey daha var: Bu günler geçer. Çocukların güldüğü, gençlerin yarına umutla baktığı, kimsenin yatağına aç girmediği yalansız bir Türkiye kurulur.

Ayrımsız her bir yurttaşımızın geleceğe ümitle bakmasını istemiyorum. Çünkü bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gidenleriz. O, yok olmuş, işgal edilmiş bir imparatorluktan bütün dünyanın saygı duyduğu genç ve güçlü bir cumhuriyeti var ettiyse, bizler de akıl, bilim ve dayanışma ile bütün yurttaşlarımızın insana yakışır şekilde yaşadığı Türkiye’yi yaratacağız.

Bayramlarımızı özgürce kutlamamızı sağlayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anarken bütün yurttaşlarımızın bayramını kutluyor, sevdikleriyle birlikte geçirecekleri sağlık ve huzur dolu nice bayramlar diliyorum.” dedi.