Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı

admin

Cumhuriyet Halkevinde yapılan basın toplantısında Muhtaç öğrencilere yardım amacıyla sosyal market açılışı yapıldı. İşyerini tasfiye eden Bilgin Paçarız mağazanın mallarını derneğe bağışladı. Dernek üyeleri yardım yapacağı kimselere seçme hakkı tanıyacak.

Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı1

Cumhuriyet Halkevindeki toplantıya CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Teoman Özdöl, İl Genel Meclis Üyeleri Asım Uyguner ve Erdal Akgün Makine Mühendisleri Oda Başkanı Yaver Tetik, Yavuz Bebe mağazası sahibi İlyas Taş, derneğe yardımda bulunan işyeri yetkilileri ile Cumhuriyet Halkevi dernek üyeleri katıldı.

Derneğin çalışmaları hakkında açıklama yapan Başkan Neshan Akça dernek olarak okulları ziyaret edip bazı öğrencilerin montlarının olmadığını gördüklerini İki okuldaki çocuklara 65 mont alarak sıcak bir kışa girmelerini sağladıklarını belirterek şunları kaydetti; “Huzurevi sakinlerimizle birlikte gece düzenledik onlara moral verdik.

Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı (6)

Huzurevi sakinlerinin saç bakımlarını yaptık onlarla bir gün geçirdik.23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı nedeniyle çeşitli okulları dolaştık 5 çocuk belirledik. Şehit aileleri derneği üyesi ailelerin çocukları da vardı onlara yemek düzenledik. Kurban Bayramında tespit ettiğimiz 12 çocuğun bayramlıklarını aldık. Biz bu yardımları yaparken gördük ki yardıma muhtaç insanlarımıza seçme hakkı tanımıyoruz. Yardım yapılırken o insanların da söz hakkı olmalı dedik. Biz muhtaç çocuklarımızı Yavuz bebe mağazasına götürüyoruz. Orada istedikleri ürünü almalarını sağlıyoruz. Böylece çocuklar daha mutlu oluyorlar. Yardım da anlamlı oluyor.

Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı (2)

PAÇARIZ MAĞAZA MALLARINI DERNEĞE BAĞIŞLADI

Bunları yaparken bizlere destek veren büyük bir gönüllü ordumuz bulunuyor. Yardıma muhtaç insanlarımıza nasıl daha iyi hizmet edip seçme hakkı tanırız diye düşündük ve bu Sosyal Market Projesini oluşturduk. Yardım için yola çıktığımızda halkımızdan büyük destek gördük. Bu yardımları muhtaç olan insanlarımız seçerek aldı. Bu arada Paçarız ailesinden derneğimize bir teklif geldi. Mağazasını tasfiye edeceğini söyleyen Bilgin Paçarız Mağazasındaki ürünleri bize bağışladı. Halkımızın yardıma muhtaç insanlara yardımı sağlıklı bir şekilde ulaştıracak bir gönüllü ordusu olduğuna inanmalarını istiyoruz. Herkesin bu yardıma katkı yapmasını diliyorum” dedi

Daha sonra Derneğe yardımda bulunanlara plaket ve onur belgesi verildi. Toplantıya katılanlara daha sonra Paçarız ailesinin derneğe bağışladığı reyon gezdirildi.


Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı1kpk
Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı (5)
Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı (10) Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı (14) Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı (17) Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı (44) Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı (51) Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı (55) Cumhuriyet Halkevinde Sosyal Market Açıldı (57)

 

 

 

 170 total views,  2 views today

Next Post

Av. Sinan Tekin; EDİRNE AKP’ye de, CHP’ye de mahkûm değildir

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Seçim çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Sinan Tekin, tarihi mirası ve coğrafi yapısı itibariyle bir dünya şehri olduğunu belirterek, “Edirne AKP’ye de, CHP’ye de mahkûm değildir” dedi. Milli Görüş’ün, milletimizin bin yıllık medeniyeti olduğuna […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp