Cumhuriyet mitinginde teröre kınama

admin

Cumhuriyet mitinginde teröre kınama (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Saraçlar Caddesinde geniş katılımla yapılan Demokrasi Mitinginde söz alan Edirne Esnaf Odaları Başkanı Emin İnağ, “15 Temmuz gecesi basınımız ve polisimizin sayesinde bu badireden kurtulduk. Bugün burada birlikteyiz. Birlik ve beraber olmanın mutluluğu içindeyiz. Geçmişte olduğu gibi yine kahramanlığa imza attık. Tüm toplum olarak yeni bir kahramanlık yarattık.

Allah bir daha böyle olaylarla karşı karşıya getirmez. Temennimiz bu. Fakat dış güçler buna bir türlü imkân vermiyor. Hepimiz bu tehlikeye karşı dik durmalıyız. Allahtan bizlere yardımcı olmasını diliyorum”dedi.

Cumhuriyet mitinginde teröre kınama (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZKAN; “ DEMOKRASİYİ KORUMAK UĞRUNA HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞA HAZIRIZ

MHP Edirne İl Başkanı Hakan Özkan Demokrasi Mitinginde yaptığı konuşmasında,15 Temmuz gecesinde Türkiye’nin büyük bir hainlikle karşı karşıya kaldığını, Türk demokrasisinin darbe ile yok edilmek istendiğini belirterek; “gözbebeğimiz olan Türk Silahlı Kuvvetlerin içine sızmış FETO’cu hain bir gurup tarafından bir darbe girişimi olmuştur. Türk Milleti bu darbe girişimine geçit vermedi. Türk Milleti siyasi görüşü ne olursa olsun, bu tar darbe girişimleri karşısında bir ve beraberdir. Aynı safta yer almaktadır. Buradan MHP olarak tekrar duyurmak istiyorum. Cumhuriyetimiz, demokrasimize karşı gerçekleşecek olan bu tür girişimlere karşı bedeli ne olursa olsun bu bedele hazırız. Buradan ilan ediyoruz. Ne Mutlu Türküm Diyene” diye sözlerini noktaladı.

Cumhuriyet mitinginde teröre kınama (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZTÜRK; “halkın kararlı tutumu ile tehlike atlatıldı”

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay ÖZTÜRK; 15 Temmuz gecesi demokrasiye kast eden alçakça saldırıyı milletimiz elbirliği ile karşı koyup demokrasiye ve sandığa sahip çıktığını belirterek; “darbe girişimi ortaya çıktığı gece tüm camia olarak tepkimizi ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısız olması Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkması ile mümkün olmuştur. Milletimiz bir ve beraber olduğu zaman neleri yapabileceğini bu tavrı ile bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizin bütün kurumlarının siyasi partilerimizin basın kuruluşlarımızın demokrasiyi sahiplenmiş olmasından büyük mutluluk duymalıyız. Düşmanları karşı iktidarı muhalefeti tüm kurumlarıyla gösterilen kararlı duruş büyük takdir kazanmıştır. Dik duruş nedeniyle kendilerini yürekten kutluyorum. Bizler gücünü sandıktan izni milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek görmüyoruz. Bu darbe girişimine direnen herkese başta kahraman emniyet görevlilerimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şerefli mensuplarına gönül dolusu teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu arada darbecilere karşı göğsüne geren milletimizin bu cesareti ile kıvanç duyuyoruz. Ülke bekası için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi minnetle anıyor. Allah’tan rahmet ,acılı ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

 

 54 total views,  2 views today

Next Post

Biraz olsun gülümseme

            Ülkemizde Sorunlar birbirini izlediği adeta akıl almaz boyuta ulaştığı, yazın boğucu sıcağının insanı bunalttığı bir dönem yaşıyoruz. Ülkemizin  üzerindeki kara bulutların henüz dağılmadığı  bu günlerde kafalarında çeşitli sorular birikmiş durumda. Bu günlerde okuyucularımı biraz olsun gülümsetmek için bugünkü  köşe yazımı fıkralara ayırmayı uygun gördüm. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp