Cumhuriyet parkı yenileniyor

admin

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

Edirne Belediyesi, Kaleiçi’nde bulunan Cumhuriyet Parkı’nı yenileme çalışmalarına başladı. Yıkımı gerçekleştirilen parkı ziyaret eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, parkta çocuk oyun alanının, spor alanının, kaykay pistinin ve basketbol sahasının yer alacağını belirterek, “Çocuklar özgür büyüsün, özgür çocuklar olsun. Bizim tüm çabamız bu yönde” dedi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Kaleiçi’nde bulunan Cumhuriyet Parkı, mahalle halkının talepleri üzerine yenilenecek. Edirne Belediyesi ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirilecek olan park, yeni ekipmanları ve yeni görünümüyle mahalle halkının kullanımına sunulacak.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

‘Çocuklar özgür büyüsün, özgür olsun’ sloganıyla yola çıktıklarını bu hedefle çocuklara özgür oyun alanları yaratmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini ifade eden Gürkan, “Uzun süredir bakımsız olan Cumhuriyet Parkı’nı yenileme kararı aldık. Ekiplerimiz şu anda parkın yıkımını gerçekleştiriyor. Kısa bir süre sonra yenilenerek hizmete sunulacak olan parkta çocuk oyun alanları, spor alanları, kaykay pisti ve basketbol sahası yer alacak. Park çeşitli ağaç ve bitkilerle yeşillendirilecek. Bankların, aydınlatmaların yer alacağı park çocuklarımızın ve ailelerinin hizmetine sunacağız. Çocuklarımıza özgür alanlar yaratma adına çalışmalarımız devam edecek” dedi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 78 total views,  2 views today

Next Post

İnsanlık ölüyor, bu barbarlığı durduralım!

Edirne Emek ve Meslek Örgütleri Platformu bir bildiri yayınladı. DİSK adına Arif Kuday,  -KESK- adına  Meral Toy, TMMOB adına Nihat Çolak-TTB adına  Dr Ertuğrul Tanrıkulu  tarafından hazırlanan ortak bildiriyi  Kuday sundu  yapılan ortak açıklamada şöyle denildi; ”Ülkemiz, yapılacağı adeta belli olan bir bombalı saldırıya daha uğradı. Gözlerimizin önünde insanlık katledildi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp