CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ’NDE BULUŞALIM

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yılı nedeniyle ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ düzenlenecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan Cumhuriyet Yürüyüşüne tüm Edirne Halkını davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde; 19 Mayıs 1919’da yakılan aydınlanma meşalesini bir kez daha gururla taşıyacağız” dedi.   

                Edirne Belediye Başkanlığı her yıl olduğu gibi bu yılda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü düzenliyor. 29 Ekim Pazartesi Günü Saat: 17.30’de Şükrüpaşa İlkokul önünde başlayacak olan Cumhuriyet Yürüyüşü ’ne tüm Edirne Halkı’nı davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  “Cumhuriyet en büyük değerimizdir; bizi biz yapan; bizi geleceğe taşıyan en büyük unsur. Ne mutlu ki Edirne Halkı Cumhuriyet’in değerlerine; Cumhuriyet’in bizlere kazandırdığı hak ve özgürlüklere her zaman sahip çıkmıştır. Ve yine ne mutlu ki; Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vatan sevgisini ve bağımsız yaşama arzusunu tüm dünyaya haykıran Türk Milleti, 95 yıldır cumhuriyetle, demokrasiyle, Atatürk İlke ve İnkılaplarıyla nefes almaya devam etmektedir.  Tüm Edirne Halkı’nı 19 Mayıs 1919 yakılan aydınlanma meşalesini bir kez daha gururla taşımaya davet ediyorum. Biliyorum ki; Türk milleti bu aydınlanma meşalesini sonsuza kadar yakacak; Cumhuriyet’e, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sonsuza kadar sahip çıkacaktır.  Cumhuriyet’imizin 95 yılı kutlu olsun” dedi.

 

 146 total views,  2 views today

Next Post

EDSYB Başkanı Ahmet Turgay’dan 29 Ekim Kutlama Mesajı

Edirne Damızlık Birliği Başkanı Ahmet Turgay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda; “29 Ekim 1923 günü temelleri atılan Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü büyük bir neşeyle, coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyet, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş süreci de milli tarihimizin kaydettiği en büyük mücadelelerden biri olmuştur. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp