Damızlık Birliği Başkan Adayı Ahmet Turgay’a Üyelerden Tam destek

admin

18 Mart 2018 Pazar günü Edirne Ticaret Borsası’nda gerçekleşecek Olan EDSYB (Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği) Olağan kongresine adaylığını açıklayan Ahmet Turgay ve ekibi, Şu anda yok olma noktasına gelen Damızlık Birliği’ni özlenen günlerine geri getirmek için yola çıktıklarını ifade etti.

İl Genelinde Damızlık Birliği’nin bütün üyeleriyle sürekli irtibat halinde olan ve onlarla tek tek görüşüp büyük desteğini alarak  aday olan Ahmet Turgay ve ekibi, Geçtiğimiz Hafta Edirne’de Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, Edirne Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, S.S.188 Nolu Trakya Birlik Yağlı Tohumlar Kooperatif Başkanı Şafak Kırbiç ve Köy-Koop Edirne Birliği Başkanı Ahmet Erken’i ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verip çeşitli istişarelerde bulundular.

“Birliğimize ve Yarınlarımıza sahip çıkmak için Adayım”

Özelikle son yıllarda büyük sıkıntılar yaşayan Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve üyelerinin sorunlarını çözmek için aday olduğunu belirten Ahmet Turgay; “Edirne Damızlık Birliği yönetiminde bende varım. Fakat gelinen noktada istediğimiz doğrultuda hareket edemedik. Yani çoğunluk zaten yönetimin elindeydi. O yüzden o gruptan ayrılmaya karar verdik. Şimdi bizler bu süre zarfında tüm üyelerimize hizmet etmek için ayrı bir yönetim oluşturup aday olduk. Amacımız yeni düşünceler ve projeler geliştirip üyelerimizin kazanmasını sağlamaktır. Sürdürülebilir hayvancılık oluşturmak hem üyelerimiz hem de ülke hayvancılığı için bir ihtiyaçtır. Damızlık Sığır Yetiştiricileri birliği il bazında kurulan tek örgüttür. Ancak Birliğimiz, İlimiz hayvancığında hem lider hem de etkili bir konumda olması gerekmektedir. Maalesef şu anda bu konumdan çok uzakta kalmıştır. Bizim amacımız şu anda bu konumdan çok uzakta kalmış birliğimizi layık olduğu yere getirmektir. Arkadaşlarla beraber göreve geldiğimiz andan itibaren ilkemiz şeffaf bir yönetim anlayışı göstermek ve ana hedefimiz üretici odaklı bir politika sergilemek olacaktır. Bu doğrultuda hareket edip birlik üyesi olma ayrıcalığını kazandıracağımız bir çalışma içerisinde olacağız. Birliğin sıkıntıları belli.

“Yönetimde Her ilçeden Yönetici arkadaşımız var”

Oluşturduğumuz yönetim hakkında bilgi verecek olursak, her ilçeden bir arkadaşımızı yönetime aldık. Bu birliği sadece 1 kişi değil, her ilçeden bir arkadaşın yönetme hakkı olmalı. Sahada gezerken de tüm üyelerimizden olumlu tepkiler alıyoruz. Gittiğimiz her köyde, her yerde bize gösterdikleri ilgi ve destek bizi son derece mutlu ediyor. Bu da doğru yolda olduğumuzun göstergesidir.  Ben Başkan Adayı olarak İpsala’lıyım.  Yönetim kurulumuz ise; İsmail Taşkın (Edirne – Küçük Döllük Köyü), Rami Dademir (Edirne Büyük Döllük köyü), Mesut Pişkin (Keşan – Lalacık köyü), Adem Yeğitoğlu (Süloğlu – Akardere köyü), Hüseyin Ekrem Kut (Havsa – Osmanlı), Sedat Zengin (İpsala – Pazardere) olmak üzere bu arkadaşlarımızdan oluşmaktadır.  Gördüğünüz gibi yönetimde Edirne’nin bütün ilçelerinden arkadaşlarımız var.   Bizde Başkanlık yada tek adamlık sevdası yoktur. Asla olmadı. Biz hep berber bir olup mücadele edeceğiz. Amacımız Şu anda yok olma noktasına gelen birliğimizi eski haline getirmek olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 

“Damızlık Birliği’ni özlenen konuma getirmek en büyük hedefimiz”

Son zamanlarda Damızlık Birliğimizin yaşadığı sıkıntıları başta üyelerimiz olmak üzere bütün kamuoyu biliyor ve yakından takip ediyor. Damızlık Birliği’nde bir özgüven olayı kalmamıştır. Yönetim kendi içinde sorun oldu. Personel ve üyelerin güveni kayboldu. Biz oluşturduğumuz liste ile bu özgüveni kazanma anlamında yola çıktık. Diğer bir sorun da düve sorunudur. Biz hiçbir zaman üyelerimizin düvelerini alıp ta pazarlayamadık. Üyelerimiz bu durumdan da büyük mağduriyet yaşamaktadır. Hayvan sağlığı ve küpeleme de daha iyi bir çalışma için bu yola çıktık.

Üyelerimizin Damızlık Birliğine güveni kalmadığı için birliğimiz süratle üye kaybı yaşamıştır.  2 yıl öncesine kadar 1800 civarında üyemiz varken, şu anda 1016 civarında üye vardır. Güven kalmadıktan sonra üyenin de Damızlık Birliği’nde bakış açısı gerçekten şu anda çok kötü görünmektedir. Tabi sahada gereken üyelerimize bizim bunu bildiğimizi, bu yönetimin içinden geldiğimiz için sorunları gayet iyi bildiğimizi söylüyoruz. Bunları çözme yolunda da önerilerimizi ve yapacaklarımızı sunduk. Onlarında bize bakış açısı olumlu. İnşallah yönetime gelirsek bu doğrultuda hareket edeceğiz. Daha profesyonel bir yönetim şekli ile birliğimizi yönetmeye adayız.

“Üyelerimiz mutlaka gelip oyunu kullansın”

18 Mart 2018 Pazar günü Edirne Ticaret Borsası’nda yapılacak olan Olağan Kongremize tüm üyelerimizi oy kullanmaya davet ediyorum. Bu birlik bizim. Birliğimize ve yarınlarımıza sahip çıkmak için mücadelemizi hep beraber vereceğiz. Bize destek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.

 

 58 total views,  2 views today

Next Post

“Son büyük Sultan Abdülhamid han’ı anlamak” konferansı gerçekleştirildi

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Kültür ve Medeniyet Topluluğu tarafından düzenlenen “Son Büyük Sultan Abdülhamid Han’ı Anlamak” başlıklı konferans 28 Şubat 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Türkan Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Türk-Ermeni İlişkileri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Haluk Selvi, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp