Damızlık Birliğine Çorum’dan Anlamlı Ziyaret

admin

Edirne’ye büyük hizmetler yapan ve 1 yıl önce Çorum Tarım İl Müdürlüğüne atanan eski Tarım İl Müdürü Orhan Sarı, Çorum DSYB Başkanı Yılmaz Kaya, Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Edirne Damızlık Birliği Başkanı Ahmet Turgay’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerinden büyük memnuniyet duyan EDSYB Başkanı Ahmet Turgay;  Birliğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Edirne’de görev yaptığı süre içersinde STK ve Oda yöneticileri, Kurumlar ve Kuruluşlarla büyük bir uyum içinde çalışan ve yaklaşık olarak 1 yıl önce Çorum Tarım İl Müdürlüğü görevine atanan Eski Tarım İl Müdürü Orhan Sarı gazetemize yaptığı açıklamada; “Çorum Ticaret Borsası, Ziraat Odası ve Damızlık Birliği Başkanlarımızla Edirne’deki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri Çorum’a entegre etmek için burada bir dizi incelemelerde bulunduk.  Öncelikle Edirne Damızlık Birliği Başkanımız Ahmet bey ve ekibine başarılar diliyorum. İnşallah daha iyi hizmetler yapar. Tabi Edirne 5 yıl görev yaptığım bir şehir. Kendimi memleketimdeymişim gibi hissediyorum. Biz Edirne insanından, Sivil toplum kuruluşlarından, üreticilerinden hepsinden memnunuz. Edirne’de güzel çalışmalara yaptık. Hiç kimseye küslük ve kinlik yapmadık. Edirne çiftçisine hizmet edebilmek için gece gündüz demeden çalıştık. İnşallah bizden sonraki arkadaşlarımız bizim bıraktığımız yerden Edirne çiftçisine daha büyük hizmetler yaparlar.  Ben Çorum’da görev yapsam da her zaman Edirne’nin yeri ayrıdır. Ben Edirne Çiftçisini seviyorum. Çorum’a gideli 1yıl oldu ve gördüğünüz gibi yine Edirne’ye başımız dik geldik ve buradaki dostlarımızı ziyaret ettik, onların hal ve hatırını sorduk. Kısacası Edirne’de bir özlem giderdik. Her zaman Edirne’nin ve Edirne’linin hizmetinde olacağız” dedi.

Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Turgay ve ekibini ziyarete geldiklerini belirten Çorum Damızlık Birliği Başkanı Yılmaz Kaya; “Yeni yönetime başarılar diliyorum. Bende onlar gibi 1 yıllık yeni başkanım. Tohumlama, hizmet soy kütüğünde  Güzel çalışmalar yapıyorlar. Şu anda Biriliklerimiz dar bir süreçten geçmektedir. Birbirimize kenetlenerek, dostane çalışmalarla 81 ilde başarıyla hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

 

 

3 gündür Edirne’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade eden Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat;  “Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret ettik. Oradaki Hayvan pazarını, Buğday alım satımlarını gezdik. Edirne Ticaret Borsası bu konularda bizden çok ileride. Zaten biz de ETB’yi örnek borsa olarak gördüğümüz için ziyaret edip çeşitli bilgiler aldık. Sayın Borsa Başkanımız ve Meclis Başkanı bizlerle çok yakından ilgilendi. Kendilerine buradan tekrar çok teşekkür ediyorum. Bir çok konuda bizim ufkumuzu açtılar. Dar alanlarda kendimize yer edinip çalışmayı düşünüyoruz ama demek ki burada 200 dönüm bile az geliyor. Aynı zamanda Çorum’da yapacağımız Lisanslı depoculuk  hakkında Edirne’den bilgi almak için ETB’yi ziyaret ettik. Bu konuda da bize çok yardımcı oldular. Aynı zamanda Edirne’de peynir, süt, et ünitelerini gezdik. Hepsi de alanında çok başarılı işler yapmış. Şunu söylemek istiyorum. En güzel başarı da insanların gerçek samimiyeti ve iyi niyetle yaklaşımın kardeşliğidir. Bundan dolayı da çok mutlu oldum.  Daha önce de gelmiştim. Her zaman da Edirne’ye gelmek isterim.” Dedi.

Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan da yaptığı açıklamada; “Sağ olsun Tarım Müdürümüz bize Edirne’yi önerdi ve geldik. Edirne Borsası, Ziraat Odası, Damızlık Birliği ve odalarımızı gezdik. Buradan çok güzel bilgiler edindik. Burada ki edindiğimiz bilgilerle İnşallah Çorum’da tohum üretimleri yapacağız.” Dedi.

 139 total views,  2 views today

Next Post

Çorum Ticaret Borsası; “Edirne Ticaret Borsası Ufkumuzu açtı”

Türkiye’de marka olan ilimizin gururu Edirne Ticaret Borsası’na ziyaretler devam ediyor. Edirne Ticaret Borsası’nın başarılı çalışmalarını örnek almak ve yerinde görmek için, Kayseri Ticaret Borsası yöneticilerinin ziyareti ve ardından 17 ülkeden 40 Türkçe Konuşan Yabancı Girişimcinin Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaretleri devam ediyor. Edirne’ye büyük hizmetler yapan ve 1 yıl önce […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp