Dar Gelirli Vatandaşın Yakacakla İmtihanı

admin

Soğuk kış günü yakacak bulamayan bazı dar gelirli vatandaşlar, ağaçlık alanlardan topladıkları çalı çırpı ile ısınmaya çalışıyor.

Edirne merkezde hava sıcaklığı değerlerinin düşmesiyle birlikte dar ve orta gelirli vatandaşları yakacak telaşı sardı. Yakacak derdine düşen dar gelirli vatandaşlar, zor şartlar altında topladıkları çalı çırpılarla yakacak sorunlarını gideriyor.

Sabahın erken saatlerinde ağaçlık alanlarda çalı çırpı toplayan vatandaşlar, topladıkları yakacakları at arabasına yükleyerek evlerine taşıyor. Büyük zorluklarla topladıkları yakacakları arabalara yükleyen dar gelirli vatandaşlar, bu işin çok zahmetli olduğunu ve kendilerini çok yorduğunu söylüyor.

Fırsat buldukça özellikle Karaağaç bölgesindeki ağaçlık alanlarda kurumuş ağaç dallarını toplayan vatandaşlar, soğuk kış günlerinde evlerine götürdükleri bir parça yakacakla ısınacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

 161 total views,  2 views today

Next Post

Ege Denizi'ndeki Deprem Paniğe Yol Açtı

Ege Denizi’nde Bozcaada açıklarında meydana gelen 6,2 büyüklüğündeki deprem, Edirne ve Çevre İllerde Hissedildi. Bozcaada’nın 50 kilometre açıklarında, 16.16’da meydana gelen 6,2 büyüklüğündeki deprem, Edirne, ve çevre illerde hissedildilerek paniğe yol açtı.  162 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber MerkeziBufferemailFacebook0TwitterPinterest0LinkedinPrint
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp