Darbe üssü incirlik kapatılsın!

admin

Darbe üssü incirlik kapatılsın! (1)

 

 

 

 

 

 

 

AGD önderliğinde düzenlenen ve birçok sivil toplum kuruluşunun da destek verdiği protesto eyleminde binlerce kişi Adana’daki İncirlik Üssü’ne yürüdü.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesinden yapılan açıklamada, Anadolu Gençlik Derneğinin darbenin merkez üssü İncirlik’te ‘Darbeci ABD’yi’ protesto ettiği bildirildi.

Konu ile ilgili Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Darbeci ABD’ye Mesajımız Var” sloganıyla düzenlenen protesto yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Adana Merkez Park’ta toplanan AGD mensupları ve diğer STK mensupları, yüzlerce araçlık konvoyla İncirlik’e hareket etti. İncirlik beldesinde araçlarını bırakan vatandaşlar, ABD İncirlik Üssü önünde toplanarak darbe girişimine ve ABD’ye tepki gösterdi. Eylemde İncirlik’in kapatılma çağrısı yüksek sesle haykırıldı.

Darbe üssü incirlik kapatılsın! (2)

 

 

 

 

 

 

 

TÜRKİYE, BATI’NIN İPİYLE KUYUYA İNİLMEYECEĞİNİ GÖRMÜŞTÜR

Genel Başkan Salih Turhan İncirlik Üssü’ne yakın bir noktada yapılan basın açıklamasında, “Türkiye, 15 Temmuz gecesi Batı’nın ipiyle kuyuya inilmeyeceğini görmüştür. Bu üs İslam coğrafyasının kalbine saplanmış bir hançer gibidir. İncirlik, Türkiye’nin değil, İsrail’in güvenliğinin teminatıdır. Bu üsten kalkan uçaklar Irak’ı vurmuştur, Suriye’yi vurmuştur. Bu üsten kalkan tanker uçaklar 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin vurulmasına yardım etmiştir. 15 Temmuz İncirlik Üssü’nün gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır” dedi.

BU HANÇERİ SÖKÜN ATIN

Açıklamada devamla,  “Bizler Bağdat’ı da Şam’ı da Ankara’yı da bombalayan uçakların merkez üssünün İncirlik olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden darbe gecesi,  kalkışmaya örtülü destek veren ABD’yi İncirlik önünde protesto ediyoruz ve bir an önce İslam dünyasının bağrına saplanmış paslı hançer olan İncirlik’in kapatılmasını talep ediyoruz. İncirlik Üssü, bu coğrafyanın enerji kaynaklarının sömürülmesinin merkez üssüdür. İncirlik Üssü, Büyük İsrail Projesinin merkez üssüdür. Tüm Türkiye’de meydanlardaki halk buna inanmaktadır. 15 Temmuz, İncirlik Üssü’nün gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır.ABD, AB, İngiltere ve İsrail ile birlikte yürünecek bir yol yoktur. Türkiye mutlaka İslam Ülkeleriyle bir araya gelmenin yollarını aramalıdır.” denildi.

AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, yaptığı açıklamanın sonunda 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanlara Allah rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileyerek, “Allah, bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın” diye dua etti.

 

 97 total views,  2 views today

Next Post

Balkan Engellileri etkinliklerine ilgi büyüktü

                Balkan Engellileri ile Tarihin Merkezi Edirne’de Buluşuyoruz “ etkinlikleri Edirnelilerden ilgi gördü.  Saraçlar Caddesinde devam eden etkinliklerin 3. Gününde saat 09.00-12.00 arasında Kültür gezisi düzenlendi. Böylece Eski Cami, Eski Cami Bedesteni, Üç Şerefeli Camisi Tarihi Alipaşa Çarşısı Saraçlar Caddesi Büyük Sinagog, Tunca […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp