EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ

COVİD 19 Virüsü nedeniyle Düğün yapacaklar sevdiklerine davetiye göndermek yerine SMS göndererek davet ediyor…

Düğünlerin vazgeçilmezi olan renk renk, desen desen, binlerce özel tasarlanmış davetiyeler bu yıl ilgi görmedi.

Etkisi azalsa da hala devam eden Covid-19 virüsünün yayılma riskine karşı Düğün yapacak çiftler yakınlarına ve sevdiklerine davetiye göndermek yerine  SMS göndermeyi tercih ediyor..

Edirne’de hayatlarını birleştirecek olan çiftler de sevdiklerini düğün törenine SMS göndererek davet ediyor. Genelde Banka ve Kurumların bilgilendirme amacıyla kullandığı SMS Hizmeti artık Düğün yapacak çiftlerin de olmazsa olmazı olacak. Bu uygulama ile davetiyeler elden ele dolaşmayacak, Covid-19 Virüsünün yayılma olasılığı da ortadan kalkmış olacak.  

BAŞLIKLI SMS YENİ MODA

Toplu SMS Hizmeti veren firmalardan Başlıklı SMS satın  alan çiftler,  kendi adları yada “EVLENİYORUZ”, “DAVETLİSİNİZ”, “Ahmet-Ayşe”,  gibi maksimum 11 karakterden oluşan SMS başlığı ile  sevdiklerine elektronik davetiye gönderiyor.. Düğün davetiyesine göre maliyeti düşük olan Toplu SMS’in fiyatı ise  100 ila 200 tl arasında değişiyor..  200 tl’lik SMS satın alan düğün sahipleri yaklaşık olarak  10 bin kişiye SMS gönderebiliyor.  

DAVETİYE KATALOGLARI RAFA KALKTI

Her yılın Mart Ayından itibaren Ekim ayına kadar büyük ilgi gören neredeyse yok satan davetiyeler depolarda  beklemeye devam ediyor. Davetiye satışı yapan firmalar da talep olmadığı için Kataloglarını raflardan indiremedi. Onlarca Düğün ve Sünnet kataloğu içinde yer alan davetiyeler önceki yıllarda olduğu gibi bu sene ilgi görmedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı davetiye-kataloglar.jpg

WHATSAPP’la Davetiye

7’den 70’e herkesin kullandığı, dosya gönderen, görüntülü konuşan, yazışma yapan, kısacası hayatın bir parçası haline whatsapp uygulaması da Düğün yapacakların en çok kullandığı uygulama arasında yerini aldı.. Gelin ve damat adayları, GRAFİK TASARIM MERKEZLERİNDE, elektronik ortamda yaptırmış oldukları davetiye tasarımını  whatsapp uygulamasından tüm sevdiklerine gönderip, düğün törenlerine davet ediyor. Hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırmaya devam eden Teknoloji’nin faydasını, Covid-19 Virüsünün yayılma riskine karşılık bu süreçte de görmeye devam ediyoruz.