Davul Zurnalı Trakyalı Eylemi

admin

Edirne’de postane çalışanları ve vatandaş, PTT’yi anonim şirket haline dönüştürülen yasa tasarısının kabul edilmesini davul zurna eşliğinde protesto etti. Göbek atarak yasayı eleştiren postane çalışanları ve vatandaş daha sonra halay çekerek yasanın geri çekilmesini talep etti.

Saraçlar Caddesi’ndeki PTT binası önünde toplanan postane çalışanları, bugün komisyonda görüşülen PTT’yi anonim şirket haline dönüştüren yasayı protesto etti. Çevreden geçenlerin de destek verdiği eylemde postane çalışanları ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde göbek atıp omuz omuza halay çekti.

Eylemci grup adına konuşma yapan Kamu-Sen Edirne İl Temsilcisi Alim Kanpolat, PTT’nin anonim şirkete dönüştürülmesi sürecinin ilk aşamada taşeronlaşmanın önünü açacağını ve bu sayede hizmet kalitesinin düşeceğini ve pahallılaşacağını belirtti. Sürecin sonunda PTT’nin özelleşeceğini kaydeden Kanpolat, “Hükümet bu yasa tasarısıyla PTT’nin düşük ücretlerle verdiği kamu hizmetini pahalı hale getirmeyi, çalışanları esnek, kuralsız ve iş güvencesiz istihdam etmeyi amaçlamaktadır. PTT’nin sunduğu kamu hizmetini sermayenin kar hırsına teslim edilmesi, PTT emekçilerinin ise köleleştirilmesi hedeflenmektedir” dedi.

Diğer yandan basın açıklamasının okunduğu sırada ezanın okunması üzerine eylemciler, gösteriyi yarıda bırakıp ezanın bitmesini bekledi. Ezanın bitmesiyle gösterilerine devam eden PTT çalışanları, vatandaşlar birlikte davul zurna eşliğinde göbek atıp omuz omuza halay çekti.

Hükümet aleyhine sloganlar atan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Postane çalışanları, yasanın geri çekilmesi için ülke genelindeki tüm PTT işyerlerinde tam gün iş bıraktı.AW000641

 113 total views,  2 views today

Next Post

İşçi Sağlığı Ve İş Güvenliği Konulu Panel Düzenlendi

RYS Otelde Düzenlenen İş Sağlığı ve İŞ Güvenliği konulu panele Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Ertuğrul Tanrıkulu ESMMMO Başkanı EDSİAD Başkan ve yöneticileri işveren konumundaki kurum temsilcileri ile diğer davetliler katıldı. Toplantıya Panelist olarak katılan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç DR. Erdem Özdemir katıldı. Panelin açılış konuşmasını yapan EDSİAD Başkanı İsmet Açıkgöz, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp