Değirmendereli Anıtkabir törenine katıldı

admin

Atütürk’ün vefatının 76. yılında 10 Kasım’da Anıtkabir’de yapılan anma törenine Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli de katıldı. Törenle ilgili olarak açıklama yapan Değirmendereli şunları kaydet. “Kıymetli Hemşerilerimin temsilcisi olarak katıldığım anma törenlerinde bu yıl da geçmiş senelerde olduğu gibi Edirne ve de Trakya halkının bir evladı olarak Ata’mıza saygı duruşunda bulunurken arkamda ne denli güçlü bir sesin Atatürk’e minnettarlığını, saygısını taşımanın bilincinde olmanın haklı gururunu yaşadım.

DEĞİRMENDERELİ ANITKABİR TÖRENİNE KATILDI (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakya’nın Edirne’nin Atatürk sevdası hiçbir şekilde bitmez, bitirilemez dedim gururla yine.

Anıtkabir’de bizi karşılayan coşkunun en önemli mesajı ise hiç kimsenin, hiçbir gücün Atamıza içten bağlılık, minnet ve biat duygusunu silemeyeceği idi.

DEĞİRMENDERELİ ANITKABİR TÖRENİNE KATILDI (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm Halkın gönül tahtını fethetmiş, bir Ulusu her rengiyle ortak mücadeleye taşımış ve bu zaferi içeridekilere değil dışarıdakilere karşı kazanmış yeri hiçbir zaman doldurulamayacak bir önderin,Atatürk’ümüzün, gücünün hiç yıkılamayacağını gördüm yine.

Ve tekrar tekrar söylüyorum ki Atatürk’ün emanetine hıyanet edenlere karşı mücadelemiz hiç bitmeyecektir. Böyle bir önderin yolunda hala yürümenin haklı gurur onuru tüm Edirnelilerimiz ve Trakyalılarımıza kutlu olsun, Atamızın ruhu şad olsun.” dedi.

DEĞİRMENDERELİ ANITKABİR TÖRENİNE KATILDI (1)

 219 total views,  2 views today

Next Post

Bostancıoğlu” Atatürk odasına ilgi büyük”

Edirne Belediyesi Kültür Müdürlüğü personeli Sabahattin Bostancıoğlu  Atatürk odasında  yaptığı açıklamada; “Bugün 10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 76. Yıldönümü. Belediye binamızda bulunan Atatürk Odasında Atamız Edirne’ye geldiğinde 4 gün, dört gece bu odada kalmış beşinci gün ise Menemen’de meydana gelen acı bir olay nedeniyle Edirne’den ayrılmıştı. Yine Atamızın Edirnelilerle görüştüğü bazı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp