Değirmendereli” Yeni Yıl Partimiz için başarılı bir yıl olacak”

admin

Gazetemize özel açıklama yapan CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli 2014 yılının değerlendirmesini yaptı ve yeni yılda beklentilerini dile getirdi. 2014 yılının Türkiye açısından çok sıkıntılı bir yıl olduğunu kaydeden Değirmendereli şunları kaydetti, “ Ülkemizdeki demokrasi açısından sıkıntılı bir yıl geçirdik. Hukuk sistemimiz çıkarılan yasalarla bağımsız olması gereken yargı sisteminden Adalet Bakanlığının denetimine giren yargı sisteminin oluşması için adımlar atıldı. Bunun olumsuz sonuçlarını da kısa süre içinde hissetmeye başladık.

Kemal DEĞİRMENDERELİ

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca eğitim sistemimiz açısından da aynı şekilde oldu. İmam Hatip okullarının yaygılaştırılması cumhuriyet değerlerinin erozyona uğratılması yönünde müfredatlara geçirilmesi yönünde girişimler oldu. Yıllarca büyük çabalarla oluşturulan eğitim sisteminin alt üst edilmesi geçtiğimiz yılın en sıkıntılı konularından biri oldu. Ekonomik anlamda da aynı şekilde gittikçe daralan çember içinde dar gelirli vatandaşlarımız iyice boğuluyor.

Bakıyoruz. Devlet imkânlarını kullanarak Cumhurbaşkanı olan biri Devlet Başkanı gibi hareket ediyor. Bütçe ile emeklilere çok az artış getirildi.  Yoksulluk sınırı asgari ücretin bir buçuk katına ulaştı. Geçen yılda bu ve buna benzer birçok sıkıntılı süreci yaşadık. Bunun yanında iş dünyası ile sıkıntılar yaşandı. Soma maden ocağında ve buna benzer kazalar ile binlerce insanımız yaşamını yitirdi.

2015 yılında da toplumumuzda büyük bir basıncın biriktiği inancındayım. İnsanlarımız ekonomik sıkıntı içinde Edirne ve ilçelerinde 103 bin 274 parsel arazi ipotekli durumda. Kısaca Edirne topraklarının yarısından fazlası ipotekli. Edirne gibi bir ilde ekonomik durum böyle. Ülkemiz hem ekonomik hem de özgürlükler anlamında durum bu. Bu tatil gününde televizyonları izliyorsunuz, yandaş denilen medya hala yolsuzluklarla ilgili dört bakanın yüce divana gönderilmesini bir kumpas olarak nitelendiriyor. Devletin yetkili kurumları bile bu yolsuzluk olayını bildiği tapeler de bunu doğruladığı halde halen bunun bir darbe olduğu safsatasını yaymaya çalışıyorlar.

Bununla beraber bakanların yüce divana gönderilmesi çok haksızlıkmış fikrini yayıyorlar bu paraları paralel denilen kişiler mi koydular. Bir diğer konu Anayasa Mahkemesinin %10’lu seçim barajını değerlendirip kararını açıklaması söz konusu buna da aynı çevreler darbe girişimi olarak nitelendiriliyor, 76 milyon insan havuz medyasının bombardımanı altında.

İnsanlarımız bu safsatalara inanmıyor. Yeniden çıkış aranıyor. Halkımız bu çıkışı 2015 seçimlerinde sandıkta sağlayacakları kanısındayım. CHP olarak onların anlamında yeni Türkiye değil sosyal ve demokratik hakların daha geniş olduğu özgürlüklerin, hukuk sisteminin layığı ile işlediği, ekonominin sağlam temellere, tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine yöneldiği bir Türkiye’nin oluşması yönünde seçim kampanyamızı sürdüreceğiz. Bunda başarı kazanıp bu kritik dönemde Türkiye’ye nefes aldıracağımıza inanıyorum.” Dedi.

 

 

 

 219 total views,  2 views today

Next Post

Bakkallar ve Tekel Bayileri zorda

Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Edirne Şube Başkanı  Süleyman Yaşagör  eski yıldaki esnafların konumu ve yeni yılda beklentileri konusunda açıklama yaptı.2014 yılında  perakendecilik yasa tasarısı  çalışmalarından bir sonuç çıkmadı.O yasa bu yıla kaldı. İnşallah bu yıl  Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme gelir. Bu yıl yapılacak Milletvekili seçimleri öncesi Perakendecilik yasa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp