Değirnemdereli,”Çiftçi Temsilcileri Nerede” Diye Soruyor

admin

CHP Milletvekili Değirmendereli  “İktidar Partisi’nin Milletvekili Sayın Bakan nerede? Çiftçi Temsilcisi İl Başkanı nerede?

 

Edirne Milletvekilimiz Sn. Kemal Değirmendereli 1 haftadır gerek TMO yetkilileriyle, gerekse birçok kez Tarım Bakanı ve ilgililerle görüşerek Edirne’de yoğunlaşan buğday hasadıyla birlikte ofislerin açılması gerektiğini, çiftçinin harman sonu borçlarını ödemekte güçlük çektiğini, çiftçinin kara gün dostunun bugün yanında olunması gerektiğini belirtti.

Değirmendereli, konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu“Ben Edirne Milletvekili olarak ilgili mevkilerle girişimlerde bulundum ancak ofisin alımlarda bölgesel değil Türkiye genelini değerlendirdiği, Anadolu’da bugün için yüksek seyreden fiyatların ofisin yapacağı fiyat açıklamasıyla düşeceğini göz önünde bulundurulduğunu paylaşan ofis yetkililerinin ofisin bölgesel alım yapmasına sıcak bakmadıkları izlenimlerini aldım. Ofis emanet de olsa alım yapmayınca piyasa fiyatları da düşmektedir. Muhalefet milletvekili olarak ne yazık ki girişimlerimizden olumlu sonuç alamadık. Bu konuda benim sorumluluğum olduğu gibi iktidar partisinin milletvekili Sayın Bakan’ın da sorumluluğu bulunmaktadır. Sayın Bakan nerededir? Çiftçi temsilcisi iktidar partisi İl Başkanı nerededir? Buğday üreticisine nefes almaları için neden katkı sunmazlar?

CHP-İL VE RECEP GÜRKAN - KEMAL DEĞİRMENDERELİ

Sayın Bakan da sağlık işlerinin yanında ilin milletvekili olarak bu konulara katkı vermelidir diye düşünüyorum. Çiftçi temsilcisi AKP İl Başkanı’nın sesi niye çıkmıyor tekrar soruyorum. Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa etsin derken çiftçinin dertlerine böyle sessiz kalacağını bilerek bu uyarıda bulunmuştum. İlgili ve katkı sağlayabilecek herkesi bu konuda göreve çağırıyorum.”dedi.

 100 total views,  2 views today

Next Post

Dünya Engelliler Genel Merkezi Başkanı Edirne’deydi

Dünya Engelliler Genel Merkezi Başkanı Nedim Kılıç geçtiğimiz hafta sonunda Edirne’ye geldi. Bu ziyaret sırasında derneğin Edirne Şubesini ziyaret eden Kılıç Şube Başkanı Erol adem Düzkes ve yöneticileri başarıla çalışmaları nedeniyle kutladı. Derneklerinin Edirne Şubesinin boyama işleminin tamamlanmasından sonra açılacağını belirten Nedim Kılıç. “Edirne’de bulunmaktan çok mutuyum. Bugün Edirne Belediye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp