Dekoratif lambalar yenileniyor

admin

Dekoratif lambalar yenileniyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

Çilingirler Caddesi, Tahmis Meydanı ve bağlantı yollarındaki dekoratif aydınlatma direkleri Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Elektrik Birimi ekipleri tarafından yenileniyor.

Edirne Belediyesi tarafından 2016 yılında Çilingirler ve Tahmis Meydanı’nın aydınlatılması için kurulan dekoratif aydınlatma direkleri zaman içinde deforme oldu. Bunun üzerine Edirne Belediyesi bu direkleri yenileriyle değiştirme kararı aldı.

Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Makine İkmal ve Bakım Onarım Birimi tarafından yapılan çalışma ile Çilingirler Caddesi, Yeni Çarşı ve Tahmis Meydanı’nda bulunan 26 adet aydınlatma direği yenileriyle değiştirilerek, aydınlatma seviyesi daha kuvvetli ışık sistemleri kullanıldı.

Dekoratif lambalar yenileniyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

4 gün süren çalışmanın tamamlandığını kaydeden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu bölgelerdeki eski aydınlatma direklerinin bakımlarının yapılarak diğer ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılacağını söyledi.

Gürkan, Çilingirler Caddesi, Yeni Çarşı ve Tahmis Meydanı’ndaki aydınlatmaların yetersiz kaldığı için yeni direklerde daha kuvvetli aydınlatma sistemlerinin kullanıldığını da kaydetti.

Gürkan, diğer aydınlatma mekanlarındaki çalışmaların da periyodik olarak sürdürüleceğini ifade etti.

 

 93 total views,  5 views today

Next Post

Atatürk’ün atları batıya gidiyor

                  ÜNLÜ RESSAM NALBANTİS, DÜNYANIN İLK DÖRT BOYUTLU RESMİNİ GÜRKAN’A HEDİYE ETTİ Yunanistan’ın Dimetoka İlçesi’nde yaşayan ve yaptığı resimlerle tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarmış bir isim olan Dimitris Nalbantis, dünyada ilk olma özelliği gösteren dört boyutlu resmini Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp