“Delegelerden Hakan Yıldız ve ekibine Tam destek”

admin

Türk Eğitim-Sen Edirne Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu 18 Kasım Cumartesi Günü yapıldı. Edirne Merkez Halk Eğitim ve ASO Konferans salonunda gerçekleşen kongreye delegelerin katılımı yoğun oldu.

Kongreye Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Taner Albayrak, Edirne Türkiye Kamu Sen İl Temsilci ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Alim Kanpolat, TÜRK Büro Sen Edirne Şube Başkanı Memduh Örüş, Kırklareli Türk Eğitim Sen Şube Yönetim Kurulu Üyesi Recep Güder, Hayati Bilgin ve delegeler katıldı.

Divan Başkanlığına Prof Dr Yalçın Kaya Divan Üyeliklerine Esen Mazlum ve Nihat Akgün seçildi.  

Burada bir Konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Edirne Şube Başkanı Hakan Yıldız; “Bugün Ankara’da bütün sendikalarımızın ikamet ettiği 8 katlı Genel Merkez binamız, 120 yataklı 5 yıldızlı otel ayarında misafirhanemiz,  528 yataklı 11 katlı öğrenci yurdumuz, bir çok ilde kendimize ait hizmet binalarımız ve  araçlarımızla devasa bir sivil toplum kuruluşuyuz. Tabii ki en önemlisi de Türkiye’nin en güvenilir, en milli memur sendikasıyız. Bu güce siz değerli arkadaşlarımız sayesinde ulaştık.

“En büyük özelliğimiz asla satmayız, satın alınamayız”

Son 15 yılda bizim yaşadıklarımızı yaşayan hiçbir STK ayakta kalamazdı.  En büyük özelliğimiz asla satmayız, satın alınamayız. Biz böyleyiz, bizi böyle yetiştirmişler, “Yılmayacağız, yıkılmayacağız, başaracağız, başaracağız, başaracağız.” diye de yemin ettirmişler büyüklerimiz. Bize göre haksızlığı hoş görmek, hukuksuzluğa karşı durmamak, rüşveti, adam kayırmayı davaya hizmet zannetmek; siyasi görüşüne, sendikasına, tipine, kıyafetine, rengine, inancına bakarak iş- aş vermeyi düşünmek de millete ihanettir. Biz Türk Eğitim Sen olarak eğitim çalışanlarının mutluluğunun milletin mutluluğu olduğunu düşünmekteyiz. Bugüne dek maalesef mutlu edilmedik, aksine yapılan düzenlemeler mutsuzluğumuzu derinleştirdi. Ne 3600 ek gösterge alabildik, ne vergi dilimi meselemiz halledildi, ne de ekonomik bir iyileştirme alabildik, geçinememe korkusundan emekli bile olamıyoruz.

Ülkemizi yönetenler bize açlığı, yoksulluğu reva gördüler. Geçim telaşından başka bir şey düşünmememizi istediler. Sözleşmeli, ücretli memurluk, öğretmenlik çıkardılar ki, karşılarında köle olunsun diye. Mülakat çıkardılar çocuklarımız işe giremiyor, performansla da iş güvencemiz tehdit ediliyor.

 

“Bizden hiçbir zaman sessiz kalmamız, görmezden gelmemiz beklenmesin”

Bugün sendika olarak ardına düştüğümüz ve kazanıma çevirmeye çalıştığımız her hak için muhatabımız, siyasi erki elinde bulunduran hükumet olduğu için, taleplerimize verecekleri karşılıklara, takınacakları tavırlara göre yaklaşımlarımızı belirlemekte, değerlendirmelerimizi kamuoyuyla paylaşmaktayız. Siyasi parti değiliz, ancak ne var ki, memleketin içinde bulunduğu hâl ve geleceği ile ilgili görüş belirtmeyi de “hak” sayarız. Demokrasilerin vazgeçilmez örgütlü kurumlarından biri olarak sendikaların memleketin içinde bulunduğu duruma dair, iktidar sahiplerinin tasarruflarına dair görüş belirtmelerinden, kamuoyu oluşturmalarından daha doğal bir şey olamaz. Kimse bunu yadırgamasın. Bizden hiçbir zaman sessiz kalmamız, görmezden gelmemiz beklenmesin. Biz bunu beceremeyiz, yapımız buna müsait değil, al gülüm ver gülüm bilmeyiz, kapalı kapılar ardındaki pazarlıklarla 3 buçuğa rıza gösteremeyiz. Biz Genel Başkanımız Sayın İsmail Koncuk’ un dediği gibi adam gibi sendikacılık yaparız. Türk Eğitim Sen Edirne Şubesi olarak, genel merkezimizin izinde biz de adam gibi sendikacılık yapmaya gayret ettik.

“Ne davamızdan ne de iddiamızdan vazgeçeceğiz”

Yaptığımız işle özdeşleştik, sabahlara dek çalıştığımız da oldu, sabaha dek nöbet tuttuğumuz da oldu. Türkiye standartlarının üzerinde sendikacılık yaptık, eylemin de etkinliğin de, hak aramanın da en ilerisini yaptık. Hem öğrendik, hem öğrettik. Hamdık, piştik. Adam da tanıdık, kendimizi de tanıttık. Kazık da yedik, tecrübe de kazandık. Allah’a çok şükür, haram yemedik, hile yapmadık hiçbir arkadaşımızı satmadık. Kalleşçe davranmadık. Ne yaptıysak, açık bir şekilde herkesin, kamuoyunun gözü önünde yaptık, gizli işimiz olmadı. İnandığımız yolda engel tanımadan yürüdük. Hepsini, sizlere borçluyuz. Sizin verdiğiniz güçle yönetimde bulunan tüm arkadaşlarımın olağanüstü çabalarıyla bir dönemi daha yüzümüzün akıyla kapattık. Destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bugün yeni bir başlangıca adım atıyoruz. Bütün Türkiye’de 11 Kasım’da başlayan ve 18 Kasımda tamamlanacak olan 6.olağan kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Eski yeni 34 arkadaşımızla yeni bir yürüyüş başlatacağız inşallah. Türk Eğitim Sen Edirne Şubesi olarak, ne davamızdan ne de iddiamızdan vazgeçeceğiz. Enerjimiz var, potansiyelimiz var, iddialıyız. Her eğitim çalışanına ulaşacak, her gönlü kazanacak yeniden yetkili sendika olacağız. Sizin yüzünüzü kara çıkarmayacak, her platformda gür sesiniz olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Katılımın yoğun olduğu kongrede 110 delegeden 85’i oy kullandı. Genel Kurulunda tek liste halinde gerçekleşen seçim sonucunda Hakan Yıldız ve ekibine delegelerin büyük desteğiyle yeniden görev verildi.  Yönetim Kuruluna (Asıl); İbrahim Hakan Yıldız, Necamettin Attay, Yakup Öz, Fahrettin Köse, Erhan Esen, Mustafa Kaplan, Nurtekin Kaya seçildi. Denetleme Kurulu ise Ekrem Uygur,Tolga Ünal, Mesut Hoşgör, Vural Altan Atar, Sabri Engin’den oluştu. Disiplin Kuruluna; Bülent Akyay, Ali Çömlek, Nasıf Koyuncu, Ahmet Yılmaz, Ömer Özdemir seçildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yıldız; “Genel Kurulumuzda tek liste halinde gerçekleşen seçim sonucunda bu güne kadar sendikamızın çeşitli kurullarında görevlerini en iyi şekilde yapmış olan ve yeni seçimle beraber şube yönetim kurullarımızda yeni görevler üstlenen arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım. Hepimiz bir davanın neferleriyiz Eskisi yenisi davamıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Kongremize Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Taner Albayrak’a Edirne Türkiye Kamu Sen İl Temsilci ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Alim Kanpolat, TÜRK Büro Sen Edirne Şube Başkanı Memduh Örüş e Kırklareli Türk Eğitim Sen Şube Yönetim Kurulu Üyesi Recep Güder e Hayati Bilgin e katılmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

 244 total views,  2 views today

Next Post

Meral Akşener’e Edirne’den büyük ilgi

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, parti çalışmaları kapsamında Edirne ziyaretine Havsa İlçesi’nden başladı.  Akşener, karayoluyla ilk olarak Havsa ilçesine geldi.  Burada Akşener’i  Kurucu üyelerden Tolga Akalın, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Mete Türkay, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin ve vatandaşlar  karşıladı. Havsa’da vatandaşlar  tarafından büyük ilgi gören Akşener  daha sonra  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp