“Demek ki hayal değilmiş”

admin

04.11.2017 Cumartesi Sabahı  itibarıyla  Çöplerimiz  Yeni Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’nde  “Demek ki hayal değilmiş”

Geçtiğimiz hafta sonu (3 Kasım 2017 Cumartesi) Edirne’ye gelerek, Edirne merkez ve ilçelerde bir dizi açılış gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne’de EDİRNE KATI ATIK DÜZENLİ DEPOLAMA VE BERTARAF TESİSİ”nin açılışını yaptı. Edirne’de 60 yıllık vahşi depolamaya son veren  Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Başkanı Recep Gürkan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da büyük takdirini topladı. 03 Kasım 2017 Cuma günü Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla açılışı yapılan Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesislerine ilk çöp açılıştan 1 gün sonra,  04 Kasım 2017 Cumartesi döküldü.Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “60 yıllık vahşi depolamaya resmi olarak son vererek, Cumartesi sabahı itibarıyla çöplerimizi artık Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’ne dökmeye başladık. Demek ki Hayal değilmiş, Edirne’de daha yapılacak çok şey var. İlimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bize destek olan değerli halkımıza teşekkür ediyorum. Onların sayesinde biz bu işleri yapıyoruz.” dedi.

KILIÇDAROĞLU Noktayı koydu; “Recep Gürkan ile gelecekte de beraberiz”

Edirne’de katıldığı toplu açılış töreninde konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; Recep Gürkan ile ilgili yaptığı açıklamada; Onun sadece bu süre içinde değil, gelecekte de güzel hizmetleri olacak. Gelecekte de hizmetler verecek. Edirne ile gurur duyuyorum. Bütün Türkiye Edirne ile gurur duyuyor. Edirneliler olağanüstü güzel demokrasi dersi verdiler. Demokrasiden yana oy kullandılar, ortak akıldan yana, birliğimizden ve bütünlüğümüzden yana oy kullandılar, bayrak ve insan sevgisinden yana oy kullandılar. Edirnelilerle sadece ben değil, bütün Türkiye gurur duyuyor” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana kentin en önemli sorunlarını çözüme kavuşturan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’yi geleceğe taşıyacak hizmet binaları ve tesislerin açılışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte gerçekleştirdi.

     “Büyük şehir Edirne’nin Çöp Sorunu kalmadı”

2019 seçimlerine Büyükşehir olarak girmesine kesin gözüyle bakılan Edirne’nin  en büyük sorunu olan “Vahşi çöp depolama” ya kökünden çözüm bulan Recep Gürkan, büyük bir başarıya daha imza atarak, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’ndan  2. dönem için vizeyi aldı. 2019 seçimlerinde CHP’nin Edirne’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Recep Gürkan’ı aday göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

 287 total views,  6 views today

Next Post

Barış Parkı'nda sona doğru

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Suni gölet olarak da bilinen Barış Parkı’nda devam eden yenileme çalışmalarını yakından inceledi. Başkan Gürkan, Barış Parkı’ndaki çalışmaların sona yaklaştığını söyledi. Vatandaşlardan gelen talepler ve zamanla yaşanan sorunlar üzerine belediye tarafından başlatılan yenilenme çalışmaları sona yaklaştı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sabah saatlerinde Barış Parkı’na […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp