Demirciler Odası’nın Yeni Başkanı Birol Özbaş

admin

Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın Olağan Genel Kurulu 11 Mart 2018 Pazar günü saat: 11.00’de Edirne Keyif Düğün Salonu’nda gerçekleşti.  İki adayın yarıştığı kongrede kazanan taraf seçime beyaz liste ile giren Birol Özbaş ve ekibi oldu.

 

 

 

Edirne’nin Merkezinde otopark sorunu olmayan ve baştan sona yenilenen 1. Küçük Sanayi Sitesi Sosyal Tesislerinde bulunan Keyif Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongreye ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun, Yeni Sanayi Sitesi Başkanı Fikret Üstev,  1. Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Erol Özçakır ve Yönetimi, Esnaf Odaları  Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin,Edirne Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası başkanı Ergun Ellibir, Edirne İnşaat Sanatkarları Odası Başkanı Tezcan Liznak, Edirne Terziler Odası Başkanı Hakan Fındıklı, Uzunköprü Şoförler Odası Başkanı Kemal Cingöz, Keşan Şoförler Odası Başkanı Mahmut Demirkıran, İlçe Oda Başkanları, STK Temsilcileri ve üyeler katıldı. Kongrede Divan Başkanlığına Mehmet Özkan, Divan vekilliğine ise Erbey Kılıç oy birliği ile seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 2014-2015-2016-2017 yıllarına ait yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu faaliyet raporu, bilanço gelir-gider hesapları, Bilanço gelir-gider hesaplarının kabulü, yönetim ve denetim kurulunun ayrı ayrı ibrası gerçekleşti.  Dilek ve temenni bölümünde adaylar konuştu.

Seçime mavi liste ile giren mevcut başkan Hayri Sönterler yaptığı konuşmada; ” Bugün güzel bir Genel kurul olmasını diliyorum. 4 yıllık görev süremizce başta Edirne olmak üzere tüm Türkiye genelinde siz değerli üyelerimizi onurlandıracak şekilde odamızı temsil etmek için arkadaşlarımızla beraber tüm gayretimizle çalıştık. Bizim öncelikli görevimiz sizlerin rahat ve huzuru için tüm resmi kurumlarla irtibat halinde çalışmaktır. Siz rahat olursanız bizde rahat ve huzurlu oluruz. Genel kurulumuzun camiamıza hayırlı olmasını diler saygılar sunarım.”

Daha sonra seçime geçildi. Beyaz liste ile Birol Özbaş, Mavi Liste ile Hayri Söntörler’in (2 adayın) yarıştığı seçimde üyelerden 325’i oy kullandı.  Oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından yapılan sayımda; mevcut başkan Hayri Sönterler 153 OY alırken, seçime 2 gün kala aday olan Birol Özbaş ise üyelerden 173 oy alarak Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yeni Başkanı oldu.

Oy sayma işlemi sonunda sevincini gazetemizle paylaşan Yeni Başkan Birol Özbaş; “Güzel bir seçim geçirdik. Herhangi bir sorun ve taşkınlık yaşanmadı.  Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah. Üyelerimizin sorunlarını biliyoruz. Bunun için yola çıktık ve ekibimle birlikte aday olduk. Üyelerimizin takdiriyle Başkanlığa seçildik. Biz üyelerimizin menfaatine, sorunlarını dile getirmek için onların sesi, onların kulağı olmak için aday olduk. Bundan sonra güzel çalışmalara imza atmak için görev yapacağız. Tüm üyelerimize hayırlı olsun. Bize destek olan, olmayan tüm üyelerimize teşekkür ederim. Gün birlik ve beraberlik günü. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

Yönetim Kurulu şöyle oluştu; Birol Özbaş (Başkan Adayı), Asil Üyeler: Şahin Nurlu, Serkan Bilgi, Turan Yeni, Seyfettin Tezel, Muharrem Kenker, Oktay Tülmen. Denetim Kurulu: Gürol Dilmeç, Emre Bodur, Sedat Karada

 

 

 

 101 total views,  2 views today

Next Post

Üyelerin Geleceği için Damızlık Birliği'nde Şimdi Değişim Zamanı

18 Mart 2018 Pazar günü Edirne Ticaret Borsası’nda gerçekleşecek olan Edirne Damızlık Birliği’nin 9. Olağan Kongresinde aday olan Ahmet Turgay ve ekibi il genelinde üye ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor. Gittikleri her yerde üyelerden tam destek görmeye devam eden Ahmet Turgay ve ekibi Damızlık Birliği’nin 18 Mart 2018 Pazar günü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp