Demirkıran, Kırkpınar Ağalığı için Adaylığını açıkladı.

admin

Demirkıran Şirketler Grubu  Yönetim kurulu Başkanı ve Lalapaşa Güreş ağası Abdullah DEMİRKIRAN, önce ki gün Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek Ağalık adaylığını açıkladı.
abdullah demirkıran (3)

Silivri’de Emlak, Prefabrik Konut üretimi, Güneşten Elektrik enerjisi üretimi ile ilgili çeşitli ticari faaliyetleri olan başarılı işadamı Abdullah Demirkıran; Belediye Başkanı Gürkan’ı ziyareti esnasında öncelikle başkana yeni görevinde başarılar dileyerek sözlerine şöyle devam etti. Sevgili Belediye Başkanımı Milletvekilliği döneminden de yakından tanıyan biri olarak kendisine Belediye başkanlığı sürecinde  başarılar diliyorum. Ben Güreşi seven bir insanım. Ata sporumuza sahip çıkmak ve İlimize gereken desteği sağlamak için bize düşen görev ve sorumluluk neyse onu yerine getirmek için bugün buradayım. Sevgili Başkanımız ile inşallah hep beraber güzel şeyler yapacağız. Bu yıl 654. Kırkpınar ağalık ihalesine katılıp inşallah Allan nasip ederse  ağa olmak istiyorum” dedi.

abdullah demirkıran (1)

Belediye Başkanı Recep Gürkan da Lalapaşa Güreş Ağası Abdullah Demirkıran’ın ziyaretinden  duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “ Kırkpınar da köklü değişiklikler yapmak istedik. Bu yıl tamamını faaliyete geçiremeyebiliriz. Ama Güreşlerde  hissedilir derecede ve halkın daha fazla katılımını sağlamaya yönelik değişiklikler yapacağız. Kırkpınar etkinliklerini şehrin her bölgesine yaymak istiyoruz. Kırkpınar güreşlerini izlemeye gelen güreş severlerin çoğu il dışından geliyor. Bizler Edirnelileri de güreşe  sahiplenmesi için çalışma yapmamız lazım. Bunu sağlamalıyız. Kırkpınar’ın dışındaki aktiviteleri de arttıracağız. Abdullah beyin Kırkpınar Ağası adaylığı ile ilgili bizi ziyaret etmesi çok sevindirici bir durum. Gördüğüm kadarı ile bu sene ağalık biraz daha çekişmeli geçecek. Kurumsal firmalar da Ağalık için başvuruyorlar. Bu da bizi çok  mutlu ediyor.Kırkpınar ağalığı çok özel bir görevdir.  Kalitenin fiyatın artması bizi daha da memnun ediyor. Abdullah Ağalık ihalesinde beye de  başarılar diliyorum.” dedi.

abdullah demirkıran

Belediye  Başkanı Recep Gürkan’ı Mahalle Muhtarlarıyla olan toplantısı nedeniyle  daha sonra Demirkıran’a Belediye Meclis Üyesi Savaş Üner eşlik etti. Üner  ile Demirkıran Kırkpınar güreşleri ve Edirne ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

abdullah demirkıran (2)
abdullah demirkıran (4)

 

 

 

 

 243 total views,  2 views today

Next Post

Edirne iş dünyasına ETSO'da eğitim semineri

Bulgaristan Sofya’da  faaliyet gösteren “School of Business Competences”, Türkçe adıyla “İş Dünyası Yetkinlik Okulu”, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda  eğitim semineri verdi. İş Dünyası Yetkinlik Okulu Pazarlama ve Satış Müdürü Ogrıyan Drenski tarafından verilen eğitim  seminerine; ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Esnaf ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp