“Demokrasi Milletin Onurudur”

admin

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü öncesi AK Parti İl Başkanı Nesim İba,  darbe girişimi hakkında değerlendirmelerde bulundu. 15 Temmuz’un milletin direniş günü olduğunu vurgulayan İba, 15 Temmuz’u unutmadıklarını ve bundan sonrada kimseye unutturmayacaklarının altını çizdi.

Darbe gecesi, hainlerle kahramanca mücadele eden ve bütün dünyaya demokrasi dersi veren milletin her daim yanında olacaklarını ifade eden AK Parti İl Başkanı İba “15 Temmuz hain darbe girişimine karşı canını ortaya koyan kahramanlarımızı asla unutmayacağız” dedi.

Milletin vatanına ve devletine sahip çıktığını belirtenİba, “15 Temmuz hain darbe girişimin yarın yıldönümü öncelikle milli irade mücadelesi verirken hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz için Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum. 15 Temmuz Türk milletinin direniş günü, 15 Temmuz Türk Milleti’nin vatanına, devletine en önemlisi demokrasisine, kendi onuruna sahip çıktığı gündür.  Milletimiz o karanlık gecede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara çıkmış ve tanklara, silahlara karşı gelmiştir. Milletin gücünün üstünde bir başka gücün olmadığını göstermiştir”dedi.

“Gereken Cevabı Verdik”

Darbe girişiminde bulunanların amacının ülkeyi bölmek ve milleti birbirine düşürmek olduğunu belirtenİba, “Hainlere gereken cevabı milletimiz 15 Temmuz gecesi verdi. Bundan sonra yine olsa milletimiz aynı şekilde cevabını verir.” şeklinde konuştu.

İba, konuşmasına şöyle devam etti; “Bugün biz özgür ve bağımsızyaşayabiliyorsak önce şehit ve gazilerimize ardından da milletin meydanlara inmesine borçluyuz. Şehitlerimiz, gazilerimiz olmasaydı, milletimiz meydanlara inmeseydi ülkemiz çok kötü bir halde olurdu. Amaçları ülkemizin zayıflatılması ve bağımsızlığının elinden alınmasıydı. Bizleri bölmek birliğimizi ve beraberliğimizi yok etmekti. Ama Allah’a çok şükür 15 Temmuz’da milletimiz siyasi görüşü ne olursa olsun birlik oldular, dimdik ayakta durdular ve bu hain darbe girişiminin hesabını sordular. Bizim başka bir Türkiye’miz başka bir vatanımız yok. Öyle de kalacak.Ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı gereken cevabı da 15 Temmuz’da vermiş olduk. Bundan sonra olsa yine aynı cevabı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de çeşitli programlar gerçekleştirilecek.

 133 total views,  2 views today

Next Post

657. Kırkpınar Ağası törenle karşılandı

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ağası; iki altın kemerin ebedi sahibi Seyfettin Selim düzenlenen törenle karşılandı. Ağa Seyfettin Selim’e altın kemer takan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “İnşallah üçüncü altın kemeri de ebediyen almak Seyfettin Selim kardeşime nasip olur” dedi. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirne Belediyesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp