Denetimler aralıksız devam ediyor

admin

Denetimler aralıksız devam ediyor    (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü il genelinde gıda üretimi yapan işletmelerde denetimlerine aralıksız devam ediyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ekipleri 1 Eylül ile 10 Ekim tarihleri arasında il genelinde 736 işletmede denetimlerde bulundu. Yapılan denetimlerde işyerlerinin temizlik, gıda üretim yerleri,  üretim izinleri kontrol edilirken 144 işletmeden numune alındı ve 9 işletmeye idari para cezası uyguladı.   Ekipler aynı dönem içerisinde bir işletmede yedd-i emine alınan 25 kg eti imha etti.  Ekipler 56 gıda ve 27 yem olmak üzere 83 ithalat kontrolü gerçekleştirirken bu kontrollerden 51 adet numune aldı.

Ayrıca  “Çayımızı Kahvemizi Tek Şekerli İçelim Projesi” kapsamında oluşturulan komisyon tarafından 105 adet işletme denetimlerde bulunurken 15 işyerinde eksikler tespit edilmiş, diğer işletmelerde herhangi bir eksikliğe rastlanmadı.

Yetkililer,  ekiplerin gıda denetimlerinin aralıksız devam edeceğini belirttiler.Denetimler aralıksız devam ediyor    (2)

Denetimler aralıksız devam ediyor    (1)

 104 total views,  2 views today

Next Post

Bulgaristan-Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası'ndan ETSO'ya ziyaret

Faaliyetlerini Sofya’da yürüten  Bulgaristan-Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Daniel Delchev  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren ile Edirne’de ki  işbirliği olanaklarını görüştü. Bulgaristan-Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Delchev iki ülke işadamları arasında köprü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp