Ders kitaplarında Atatürk Posteri Yok

admin

2013-2014 eğitim-öğretim yılında okutulacak ders kitapları ile öğretmen kılavuz kitaplarının bir kısmı okullara teslim edildi.

 “Zambak” adlı bir yayınevinin mevcut ders kitapları yönetmeliğine aykırı olarak, Türkçe öğretmen kılavuz kitabının ilk 3 sayfasında yer alması gereken İstiklal Marşı, Öğrenci Andı ve Atatürk posterine bilinçli olarak yer vermediği ortaya çıktı.

 qgzw8

Milliyet’in haberine göre ders kitaplarının hazırlanması ile ilgili olarak MEB Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği’nin 8. maddesinin “ç” bendinde “ilköğretimin 1, 2 ve 3’üncü sınıflarına ait kitaplarda, yaprağın ön yüzünde Türk bayrağı ile birlikte İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtası; yaprağın arka yüzünde Öğrenci Andı; üçüncü yaprağın ön yüzünde Atatürk resmi ve resmin alt kısmında Mustafa Kemal Atatürk yazısı bulunur” ibaresi yer alıyor.

ATATÜRK KARŞITLIĞI’

Eğitim-İş Başkanı Demir, daha önce de bakanlığın Milli Eğitim teşkilatını düzenleyen mevzuattan Atatürk’ü tamamen sildiğini savunarak, şunları kaydetti:
“MEB’in, Atatürk karşıtlığı kontrolden çıkmış bulunuyor. AKP’nin geçmiş dönem politikalarının devamı olan bu uygulama, siyasi iktidarın Türk ulusuna Atatürk’ü unutturarak, ulusal kimliği yok etme amacının bir parçasıdır.”dedi

 215 total views,  2 views today

Next Post

OLUMLU GELİŞMELER

   Edirne Belediyesinin sportif ve kültürel etkinliklerinin İl sınırlarını aşıp Türkiye geneline yayılması, hatta ülke sınırlarını aşması kentimizin geleceği açısından çok sevindirici bir durumdur. Bu etkinlikten mutluluk duymalıyız. Belediyenin bu türde tanıtımlarından biri Yunanistan’ın Seçek yaylası yağlı güreşleri oldu. Yunanistan’da Türklerin yoğun olduğu bu köyde güreşlerin yapılmasının ayrı bir önemi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp