“Dertleri Edirne değil”

admin

Seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerini sürdüren AK Parti Milletvekili Adayı İlyas Akmeşe, diğer parti adaylarının Edirneli olmayışlarını ve mevcut vekillerin de Edirne’de bulunmadıklarını eleştirdi.

                Akmeşe köylerde yaptığı konuşmada, “Diğer partilerin adaylarına bir bakın. CHP’deki ilk iki sıranın Edirne ile alakası yok.Okan GaytancıoğluHavsalıyım der ama ikametgâhı Tekirdağ’da. İkinci sıradaki Erdin Bircan İstanbullu. Onun zaten Edirne ile hiç ilgisi yok.Çünkü dertleri Edirne değil. Bizim derdimiz de sevdamız da Edirne. Biz buranın evladıyız” dedi.

Seçimlere çok az bir süre kala çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti Milletvekili 2. Sıra Adayı İlyas Akmeşe, Üyüklü Tatar, Doyran, Orhaniye, Karakasım ve Tayakadın köylerini ziyaret etti. Akmeşe buralara yaptığı ziyaretlerde Edirneli vekil adaylarının Edirneli olmayışını ve mevcut vekillerin de Edirne’de bulunmadıklarından dem vurdu. Her zaman ulaşabileceğiniz bir vekil olacağım diyen Akmeşe, “Ben Edirne’de doğdum, Edirne’de yaşıyorum, gidecek bir yerimde yok, Allah uzun ömür versin ama yine burada vefat edeceğim. Diğer partilerin adaylarına bir bakın. CHP’deki ilk iki sıranın Edirne ile alakası bile yok. Okan Gaytancıoğlu’nu buradan vekil olana kadar tanıyan var mıydı, yoktu. Tekirdağ’daydı geldi burada vekil oldu. Görevi bitsin yine oraya dönecek. Havsalıyım der ama ikametgahı Tekirdağ’da. İkinci sıradaki Erdin Bircan İstanbullu. Onun zaten Edirne ile hiç ilgisi yok. Ama mikrofonu verdin mi çok ahkam keser. Milletvekili olmasalar Edirne’de görme şansımız yok. Bilmiyorum köylerinize ziyarete geldiler mi? Gelmezler. Çünkü dertleri Edirne değil. Biz buranın evladıyız. Biz destek istiyoruz. İnşallah bize destek olursanız bizde size elimizden gelen desteği oluruz. Sizlere hizmet etmeye hazırız. Eğer Edirneli bir milletvekili olmasını istiyorsanız, şu kardeşinize destek olun. Bende size söz veriyorum her zaman yanınızda olup telefonum sizler için 24 saat açık olacak, devamlı sizinle beraber olacağım” dedi.

“En az 2 vekil olmalı”

Edirne’nin Ankara’da daha güçlü temsil edilmesi ve hizmet alabilmesi için en az 2 vekilin olması gerektiğinin altını çizen Akmeşe, “İnşallah 24 Haziran’dan sonra artık bu memlekette hükümeti o mu kurar bu mu kurar yok. Kimi seçersek bu halk kime destek verirse onun başkanlığında bu hükümet kurulacak. Bizim de liderimiz dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a destek istiyoruz. Hem de Edirne’den AK Parti’ye güçlü bir destek olsun istiyoruz. AK Parti kurulduğundan beri Anadolu’da güçlüyüz. Trakya’nın bazı kesimlerinde güçlüyüz ama maalesef buralarda çok güçlü değiliz. Biz de bu sefer dedik ki Edirne’de milletvekili sayısı 4’e çıktı. İnşallah Edirne’den en az iki milletvekili Ankara’ya yollayarak daha güçlü olalım. Bütün işler Ankara’da oluyor. Orada güçlü olamasak ne köylerimize ne de şehrimize daha fazla destek gelir” diye konuştu.

“Temiz su içiremiyorlar”

Köylerin şehir merkezinden daha iyi hizmet aldığına vurgu yapan Akmeşe, “Bu CHP zihniyetini de biliyorsunuz. Edirne’de de CHP zihniyeti var. Gelin görün ki bizim yollarımız sizin köy yollarından daha kötü. Bakın burada bozuk yolları en azından tamir edip asfalt atıyorlar. Edirne merkezde o bile yok. Suyumuz bile yok Edirne’de. Suyu Kayalı Barajı’ndan devlet olarak ayaklarına kadar biz getiriyoruz. İnsanlara o suyu temiz bir şekilde içeremiyorlar bile. 90 senelik su borularından su geçiyor. Edirne Halkı bu borulardan su içiyor. Ama köylerimiz öyle değil. Köy yollarımızda ikinci kat asfalta başlıyoruz. İnşallah onu bitireceğiz” şeklinde konuştu.

“PKK destekçisini ziyaret etti”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Edirne ziyaretinde Selahattin Demirtaş’ı ziyaretini de eleştiren Akmeşe, “Bir de şu liderlere bir bakın. Bir parti başkanı olan Kılıçdaroğlu kendine güvenemedi. Türkiye’ye talip olan bir lider, cumhurbaşkanı adayı olamadı. Kimi getirdi, Muharrem Bey’i. Muharrem Bey ne yaptı Edirne’ye geldi. PKK’ya destek olan bir siyasi partinin liderini hapishanede gitti ziyaret etti. Ondan destek istedi. Saadet Partisi, İYİ Parti hepsi ne diyorlar? Bu içerde yatan Demirtaş çıksın. Kardeşim niye çıksın? Bu kadar evladımız niye şehit oldu? Biz bunlarla mücadele etmesek, bu kadar rahat olabilir miydik? İnşallah buradan güçlü bir şekilde çıkarsak, bunların topu da gelse sayın cumhurbaşkanımız da öyle diyor, eyvallah ezip geçeceğiz. Tabi sizlere de çok iş düşüyor. Bizleri bu konuda desteklemeniz arkamızda durmanız gerekiyor” dedi.

Karakasım’a düğün salonu

Karakasım köyü ziyareti esnasında köy yollarının bakım çalışmaları hakkında bilgiler veren Akmeşe, köye bir de düğün salonu müjdesini verdi. Akmeşe konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Düğün salonumuz vardı onun da ihalesi bir iki güne oluyor. İnşallah Karakasım köyüne çok amaçlı bir düğün salonu kazandıracağız. Karakasım köyüne elimizden gelen desteği yapıyoruz. Bundan sonra yapmakta görevimiz” diye konuştu.

 

 104 total views,  2 views today

Next Post

Erdin Bircan Edirne Muharrem İnce Cumhurbaşkanı diyor

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Adayı Erdin Bircan Edirne Merkez’de seçim çalışmaları kapsamında kafelerdeki ziyaretlerinde yurttaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bircan’ın kafe ve kahvelerde tek tek anlattığı CHP programını dinleyen vatandaşlar “Merak etmeyin Muharrem İnce Cumhurbaşkanı ve CHP İktidar olacak” dedi. CHP Edirne Milletvekili ve Adayı Erdin Bircan Muharrem […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp