Destek eğitim odalarının güçlendirilmesi projesi

admin

Eğitime Güçlü Destek (2)

 

 

 

 

 

Destek eğitim odalarının güçlendirilmesi projesi

Edirne Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; “Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkez Müdürlüğü tarafından koordine edilen Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında yürütülen “Destek Eğitim Odalarının Güçlendirilmesi Projesi” kapanış töreni yapıldı.

Proje Lala Şahin Paşa İlkokulu’nda Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, öğretmen ,okul müdürleri ve öğrencilerin  katılımıyla gerçekleşti.

Eğitime Güçlü Destek (3)

 

 

 

 

 

Edirne Merkez ve ilçelerdeki 15 okuldaki özel gereksinimli öğrenciye eğitim verilen destek eğitim odalarında, özel gereksinimli öğrencilerin farklı yetenek ve gereksinimleri olduğu dikkate alınarak verilen eğitimle, bireysel öğrenme potansiyelleri destekleniyor.

Kapanış töreninde konuşan Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, eğitimi genel bir kalıba oturtmak yerine bireylerdeki potansiyeli ortaya çıkarmanın amaçlanması gerektiğini belirterek ” Eğitim, öğretim ve bilim tarihine baktığımızda Einstein başta olmak üzere pek çok bilim insanının okullarda yaramazlık yapan çok başarılı görünmeyen kişiler arasından çıktığını görürsünüz. Yani radikal davranışları olan kişiler arasından çıktığını görürsünüz. Çağımızda eğitim, genel bir kalıba oturtmanın yerine her bir çocuğu bir birey olarak ele alan ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmaya dönük şekilde düzenlenmek zorunda. Nitekim eğitim destek odalarının temel kuruluş amaçlarından biri de bu. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Trakya Kalkınma Ajansıyla birlikte hazırladığı bu proje destek odalarının güçlendirilmesini içeriyor. Gerçekten bu proje çocuklarımızın gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır ” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan da medeniyetimizin dünya tarihine çok önemli isimler kazandırdığını ifade ederek eğitimin başarının arkasındaki en temel nokta olduğuna dikkat çekti.  Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ise eğitim projelerine daima maddi ve manevi sahip çıkacaklarını ifade etti.

Törenin ardından proje kapsamında okulda düzenlenen destek eğitim odalarının açılışı gerçekleşti. Vali Vekili Beyazıt Tanç, açılıştan sonra bir süre minik öğrencilerle sohbet etti ve oyunlarına dahil oldu.

Eğitime Güçlü Destek (1)

 106 total views,  5 views today

Next Post

GÜRKAN, Ressam Hasan Rıza’yı ölümünün 103. yılında andı

              Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Osmanlı Dönemi’nin en önemli ressamlarından biri olan Hasan Rıza’yı ölümünün 103. yıldönümünde saygı, minnet ve şükranla anıyorum” dedi. Başkan Gürkan, yayınladığı mesajda şunlara yer verdi; “Osmanlı Dönemi’nin en önemli ressamlarından biri olan Hasan Rıza, savaş betimlemeleriyle dikkat çekmiştir. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp