DESTEKLERİ VERİN ÇAĞRISI SAATLER İÇİNDE GERÇEKLEŞTİ.

admin

Önceki gün gazetemize açıklama yapan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, esnafa verileceği söylenen kira ve gelir kaybı desteğinin hala ödenmemesine değinerek “üç kuruş verecekler onu da ellerine yüzlerine bulaştırmadan vermeyi beceremediler, destekler de maske dağıtımına dönmesin” demişti. Haber yayınına girdikten kısa süre sonra esnafa Ocak- Şubat-Mart aylarında 1000’er TL Gelir kaybı desteği ve Kira destek talepleri onaylandı. E-devlet üzerinden başvuru yapan esnaf son durumu kontrol etmek için sisteme girip baktığında “ONAYLANDI” yazısını görünce büyük sevinç yaşadı.

“İLK ÖDEME OCAK AYI İÇERİSİNDE YAPILACAK”

Ticaret Bakanlığı tarafından esnafa verilen bilgide; “Başvurunuz onaylanmıştır. Destek ödemeleri Ticaret Bakanlığı tarafından Ocak ayı içerisinde başvuruda belirttiğiniz banka hesap numarasının size ait olması durumunda hesabınıza ödeme gerçekleştirilecektir. Ödemelere ilişkin süreci e-Devlet Kapısı (turkiye.gov.tr) adresinden takip edebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

Pandemiden en çok etkilenen kesimlerin başında esnafların geldiğini söyleyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu AKP hükümetinin esnafa gerçekte destek olmadığını ancak yoğun baskılar sonrası çok yetersiz bir miktarda destek verme kararını duyurduğunu hatırlattı. CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP yıllardır vergi aldığı esnafa altı ay bakamadı. Aylarca söylememize rağmen esnaf için hiçbir şey yapmadılar. Sonunda, üç ay için büyükşehirlerde 750 diğer şehirlerde 500 lira kira desteği ile biner lira gelir kaybı desteği vereceklerini açıkladılar.” demişti.

ODA BAŞKANLARI GECE BOYUNCA SOSYAL MEDYADAN DUYURU YAPTI.

Esnafın Bağlı Olduğu Oda Başkanları da Gelir Kaybı ve Kira desteklerinin sonuçlandığını gece boyunca Sosyal medyadan üyelerine duyurdu. Gelir Desteği ve Kira Desteklerinin Ocak ayı içerisinde esnafın müracaat esnasında verdiği IBAN Hesabına yatırılacağı ifade edildi.

 1,308 total views,  2 views today

Next Post

2023, SERHAD ŞEHRİ EDİRNE’DE BİR BAŞKA YIL OLACAK

AK Parti Edirne İl Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans katılımıyla gerçekleştirildi. Edirne İl Başkanlığı görevine seçilen Belgin İba güven tazeledi. AK Parti 7. Olağan Edirne İl Kongre Mimar Sinan Spor Salonunda gerçekleşti. Kongreye AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Önceki dönem milletvekilleri, Önceki dönem il […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp