DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI ARDA; “ESNAF DAHA NE KADAR DAYANACAK ?”

admin

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda aralıksız olarak esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Covid-19 tedbirleri kapsamında sadece paket servis hizmeti veren lokanta, restaurant ve kafeler iflasın eşiğinde. Mart ayından bu yana çok ciddi gelir kayıpları yaşayan binlerce esnaf, kredilerle ayakta durmaya çalışıyor ancak çekilen kredilerin vade günü geldi çattı. Küçük esnafın ne cebinde parası kaldı ne de yeniden kredi alacak bir güvencesi. Esnaflar maliyeti karşılamakta zorlandıklarını, dükkânlarını kapatmakla karşı karşıya olduklarını ve sürecin daha da kötüleşeceğini düşündüklerini söylediler.

Demokrasilerde siyaset, rekabet zemininde yapılır. Rekabetin tarafları ise siyasi partilerdir. İster siyaset, ister ticaret, isterse rekabetin esas ve meşru olduğu bütün alanlarda, rekabetle beraber mutlaka bulunması gereken bir şey daha vardır ki, o da nezâket’tir.     Nezâketin davranışlara yansıyan tarafına ise zerafet denir. Bizim geleneksel sistemimizde insan ilişkileri bakımından 2 Z çok önemlidir. Zerâfet ve Ziyaret Bizde her sabah ziyaretlerle başladığımız güne, siyasi çalışmalarımızla ve görüşmelerimizle devam ediyoruz. Keşke tüm siyasi parti il başkanları da benim gibi esnafları dinlese, millet neler anlatıyor bilseler.

40 milyon insanın borcu varsa o ülkede hiçbir şey iyi gitmiyor demektir. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Yeni düzenlemelerde de esnafın derdine derman olacak hiçbir şey yok” dedi.

Esnafımızın içinde bulunduğu maddi sıkıntıları, sorunları biliyoruz. Esnafımızın derdi bizim de derdimizdir. Ama herkesin içi rahat olsun. Sorunlarınızın çözümü için projelerimiz hazır. Herkes gittiğimiz yerlerde Genel Başkanı’mız Ali Babacan’ın onları bu dar boğazdan çıkaracağına inanıyor ve Sn. Babacan’a güveniyorlar. Biz de esnafın dertlerini hem raporlayıp Sn .Babacan’a hem de basın yoluyla kamuoyuna iletiyoruz.

 1,227 total views,  2 views today

Next Post

YOLUNU GÖZLEDİĞİMİZ POSTACILAR ARTIK İYİ HABER GETİRMİYOR. MUHTARLIKLAR HACİZ VE İCRA BİLDİRİMİYLE DOLDU TAŞTI

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu yaşanan derin ekonomik kriz nedeniyle postacıların artık müjdeli haberler değil haciz kâğıtları, icra bildirimleri getirdiğini söyledi. “MUHTARLIKLAR HACİZ VE İCRA KAĞITLARIYLA DOLDU TAŞTI” Vatandaşın, evine gelen postacıların yeni yıl kartı, bayram kutlaması veya sevinçli bir haber getirmediği aksine haciz kâğıtları getirdiğini bildiği için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp