DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI DR. KEREM ARDA “ZOR BİR YIL BİZİ BEKLİYOR”

admin

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda düzenlediği basın toplantısında; “Türkiye’de Enflasyon bu şekilde giderse,  2022 yılında 3 haneli enflasyon rakamlarını konuşacak hale geleceğiz. Bununda bedeli bizler için ağır olacak. O yüzden de hem gerekli önlemlerin ekonomi yönetimince alınması ve toplumumuzun, vatandaşlarımızın da kendilerini bu konuda bu oranlara hazırlamasını biz Deva partisi olarak uyarmakla yükümlü görüyoruz. Maalesef zor bir 2022 yılı bizi bekliyor.  İktidar da erken seçimi direttikçe, erken seçimden kaçtıkça ülkemiz daha zor, daha problemli günler maalesef yaşayacak.  Bizde üzerimize düşen görevi muhalefet partileri olarak yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin bir yönetilememe sorunu var. Maalesef Türkiye’nin bir gelir adaletsizliği sorunu var ve bu enflasyonla beraber, bugün uygulanan ekonomi politikalarıyla beraber zenginin daha zenginleştiği, fakirinde daha çok fakirleştiği bir ekonomik düzenin içinde insanlarımız kavrulup duruyor. Halkımız bu can yakıcı fiyatlara ne kadar dayanabilir.   Bunla ilgili de çok ciddi şüphelerimiz var. Bakın kış şartlarını göstermeye başladı. Hava şartları ağırlaştı. Aynı zamanda yetkililerin acilen bu konularda insanlarımıza destek olması gerektiğini ben buradan DEVA Partisi İl Başkanı olarak tüm yetkililere seslenmiş bulunmaktayım. “dedi.

DEVA Partisi İL Binasında düzenlenen Basın toplantısına İl Başkanı Dr. Kerem Arda, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Kılıçcıgil, Edirne Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Dülger ve parti yöneticileri katıldı.

Dr. Arda konuşmasında; “Gençlerimizin taleplerine cevap veremeyen, gençlerimize sürekli umutsuzluk sunan, onların gelecek hayallerini perçinleyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Maalesef bu haftaya iyi bir başlangıç yapmadık. Enes Kara isimli Tıp Fakültesi öğrencimizin canına kıydığını öğrendik. Bu kötü bir haberle içimiz sızladı ve kahrolduk. Umarız ki bunlar daha fazla tekrarlanmaz. İlgili yöneticiler tüm bunlardan gerekli dersleri çıkarırlar. Biz her gün sokaklarda, gerek sosyal medya üzerinden gerekse yaptığımız saha çalışmalarında gençlerin sorunlarını dinliyoruz. Gençlerimizle görüştüğümüzde, artık kafede oturmak, beraber sinemaya ve tiyatroya gitmek, hatta ve hatta kitap almak gençlerimi< için artık bir hayal olmaya başladı. Bunun daha fazla böyle sürdürülebilir bir yanı da olmadığını söylüyorum ve bu konuda yöneticileri gerekli önlemleri almaya, gerekli yaptırımları uygulamaya, bu şekilde öğrenci yurtlarında kalan kardeşlerimizle ilgili gerekli denetimleri ve şeffaflığın sağlanması ile ilgili kim görev başındaysa onları da göreve davet ediyorum.” dedi.

Ekonomi ile ilgili değişen hiçbir şeyin olmadığı ifade eden Arda;  “Müthiş zamlarla yeni yıla girdik. Doğalgaz, akaryakıt ve elektriğe gelen zamlar ortada. Ocak ayının başında da bildiğiniz gibi  %36-37’ye yakın bir rakam olarak enflasyon oranı açıklandı. Bu oran son 20 yılın en yüksek rakamı oldu. Bu açıklanan rakamın gerçekliği ile ilgili DEVA Partisi olarak bizim şüphelerimiz başından beri var ve halen daha devam ediyor. Bakın ben her zaman şunu söylüyorum. Enflasyonun kaç  olduğu ve kaç olarak açıklandığının hiçbir önemi yok. Çünkü gerek sizler, gerek bizler çarşı ve markete gittiğimizde  enflasyonun kaç olduğuyla, gerçeğiyle karşılaşıyoruz. O yüzden de resmi kurumların açıklamalarının çok ta bir önemi olmadığını düşünüyorum.” dedi.

Türkiye’de Enflasyonun bu şekilde gidişi ile 2022 yılında 3 haneli enflasyon rakamlarını konuşacak hale gelineceğini düşündüğünü ifade eden Dr. Arda; “Bununda bedeli bizler için ağır olacak. O yüzden de hem gerekli önlemlerin ekonomi yönetimince alınması ve toplumumuzun, vatandaşlarımızın da kendilerini bu konuda bu oranlara hazırlamasını biz Deva partisi olarak uyarmakla yükümlü görüyoruz. Maalesef zor bir 2022 yılı bizi bekliyor.  İktidar da erken seçimi direttikçe, erken seçimden kaçtıkça ülkemiz daha zor, daha problemli günler maalesef yaşayacak.  Bizde üzerimize düşen görevi muhalefet partileri olarak yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin bir yönetilememe sorunu var. Maalesef Türkiye’nin bir gelir adaletsizliği sorunu var ve bu enflasyonla beraber, bugün uygulanan ekonomi politikalarıyla beraber zenginin daha zenginleştiği, fakirinde daha çok fakirleştiği bir ekonomik düzenin içinde insanlarımız kavrulup duruyor. Halkımız bu can yakıcı fiyatlara ne kadar dayanabilir.   Bunla ilgili de çok ciddi şüphelerimiz var. Bakın kış şartlarını göstermeye başladı. Hava şartları ağırlaştı. Aynı zamanda yetkililerin acilen bu konularda insanlarımıza destek olması gerektiğini ben buradan DEVA Partisi İl Başkanı olarak tüm yetkililere seslenmiş bulunmaktayım. “dedi.

Ekonomik sorunlarla kavrulan Ülkenin acilen bir çıkış yoluna ihtiyacı olduğunu ifade eden Dr. Arda; “Bununla ilgili biz DEVA Partisi olarak kendi çalışmalarımızı yapmaktayız. Biz milletimizi ve halkımızı dinlemeye onların derdine deva olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki hafta Ankara’da gerçekleşecek olan İl Başkanları toplantısında  bölgemizdeki sıkıntı ve sorunları Genel Başkanımıza ileteceğiz.” dedi.

Basın toplantısının ardından İl Başkanı Dr. Kerem Arda, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Kılıçcıgil, Edirne Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Dülger ve parti yöneticileri ile birlikte Edirne’nin en işlek pazarı olan Ulus pazarındaki esnafı ziyaret ederek, hal ve hatırını sorup onların sorunlarını dinlediler.  

 375 total views,  72 views today

Next Post

EKMEĞİMİZİ AKP VE TÜİK DEĞİL MÜCADELEMİZ BELİRLEYECEK!

BİRLEŞİK KAMU-İŞ KONFEDERASYONU bileşenleri Enflasyonun altında kalan memur maaş zamları ile ilgili basın açıklaması yaparak; “Esas mesele biz kamu emekçilerine dayatılan sefalet ücretidir .Özelleştirmeleri savunanlar ve babalar gibi satarım diyenler elbet de hesap verecektir. Elektrik, doğalgaz, köprü, hastane, otoyollar kamulaştırılsın. Zamlar geri alınsın. Toplu sözleşme masası yeniden kurulsun. Emekçiler için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp