DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Kılıçcıgil ve Kurucu üyeler ile birlikte DEVA PARTİSİ Edirne İl Binasında basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Kerem Arda yaptığı açıklamada, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Edirne İl Binasının açılışını gerçekleştirmek ve Edirne 1.Olağan İl Kongresine katılım sağlamak üzere 27 Ekim Salı günü Edirne’ye geleceğini söyledi.

“08 Temmuz 2020’de Bu yola Çıktık”
08 Temmuz 2020 tarihi akşamında sürecin başladığını ifade eden İl Başkanı Arda konuşmasında; “O tarihte Sayın Ali Babacan’dan Yetki belgemi aldım. Kurucu heyetimizle birlikte o gece Edirne’ye döndük. 09 Temmuz tarihinden itibaren de bu süreç tam anlamıyla bizim için başladı. Bu süreçte yaklaşık olarak 3 ayı geride bıraktık. Baktığımız zaman bayağıda mesafe kat ettik. Öncelikle, neredeyse 15 senedir içinde yaşam olmayan, iyi durumda görünmeyen bu binayı ayağa kaldırdık ve bu binayı hem Edirne siyasetine hem de Edirnelilere kazandırdık. Çünkü Önümüzdeki süreçte de göreceksiniz, bu bina sadece DEVA Partisine ait olmayacak. Bizler sadece buraya vekalet eden ve burada belli aşamalarda bulunacak insanlarız. Binamız çok güzel ve fonksiyonel bir yapıda oldu. Bir iktidar partisinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde planlama yaptık. Lokasyon ve konumuna çok önem verdik. 27 Ekim 2020 Salı Günü Saat: 14.00’te Genel Başkanımız Ali Babacan’ın katılımı ile Binamızın açılışı gerçekleşecek.” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı KEREM-ARDA-DEVA-PARTİSİ-EDİRNE-1.jpg

“EDİRNE YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞI İLE TANIŞACAK”
Edirne’nin DEVA Partisi sayesinde yeni bir Siyaset anlayışıyla tanışacağına dikkat çeken Başkan Arda; “Edirne bugünden itibaren DEVA Partisi ile, Çok yeni ve yeni nesil, genç bir siyaset anlayışı ile tanışacak. Bu binada strateji masalarımız kurulacak. Bu binada yaklaşık olarak 6 tane toplantı masamız var. Burada yeter ki cesaret etsinler, Bir ekonomist de, Sanat Tarihi uzmanı da gelip burada seminer verebilir. Bu etkinlikleri bedelsiz bir şekilde bütün Edirnelilerin hizmetine sunmayı düşünüyoruz.” dedi.


“İL KONGRESİ 27 EKİM 2020 SALI GÜNÜ”
27 Ekim 2020 Salı Günü Saat: 15.00’te Edirne’de Lalezar Restaurant’ta DEVA Partisi Edirne 1. Olağan İl Kongresini DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Arda; “Türkiye’de 81 il arasında İL Kongresini gerçekleştirebilen ve en hızlı hazırlanan 10.uncu il olacağız. Çok hızlı bir şekilde örgütlendik. Bundan önceki tecrübelerimizi aktardık. Kurucu heyetimizin heyecanını da buna dahil ettik. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan da 27 Ekim 2020 Salı günü bu binanın açılışını yapacak.” dedi.


“ALİ BABACAN’IN DETAYLI BİR EDİRNE PROGARMI OLACAK”
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Edirne programı ile ilgili de açıklama yapan Arda; “Genel Başkanımızın Detaylı bir Edirne programı var. İl Başkanlığı binasının açılışı, Esnaf ziyareti, mahalle ziyareti ve Selimiye Camii ziyareti gibi detaylı bir programımız var. Bununla ilgili bazı rötuşlar yapılıyor. İlerleyen günlerde detayları kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.


“TÜRKİYE’DE BİR İLK” BASIN MENSUPLARI VE ALİ BACAN AKŞAM YEMEĞİNDE BULUŞACAK
Türkiye’de neredeyse bir ilkin gerçekleşeceğine de dikkat Çeken İl Başkanı Arda; “Partimizin kuruluş aşamasında ve bu süreçte Edirne’de Basınımızın neredeyse tamamı görevini yaparak bize büyük destek verdi. Burada sizlere ayrıca teşekkür ediyoruz. Bunun için 27 Ekim 2020 Salı Günü Akşam Saat: 18.30’da Lalezar Restaurant’ta Sayın Genel Başkanımız’ın katılımı ile bir akşam yemeği planladık. Bu yemeğin Basın mensuplarımızla olmasını istedim. İl Teşkilatımız, İlçe Teşkilatımız ve siz değerli basın mensuplarının katlımı ile bir akşam yemeği planladık. Bu arada gerçekleşecek akşam yemeğinin sonunda da basın mensuplarımız Genel Başkanımıza sorular iletebilir ve fikirlerini daha net alabilirsiniz. “dedi.


“HERKESİN BU YOLA ÇIKMASI MÜMKÜN DEĞİL”
Kedisinin ve arkadaşlarının çıktıkları bu yola herkesin çıkmasının öyle kolay olmadığını da ifade eden İl Başkanı Kerem Arda; “Kendine, geçmişine ve geleceğine çok güvenen insanlar Ancak Bu yola çıkabilir. Buradan bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum bu masanın etrafındaki insanlar ve Salı Günü ismi açıklanacak olan İl Yönetim kurulundaki herkes tertemiz. İçlerinde bir tane devlet ihalesi ile nemalanan yok. İçlerinde bir tane terör örgütüyle çok ufak dahi olsa bir iltiması olan yok. İçlerinde kesinlikle ahlaki bir zaafı olan hiç kimse yok. Özellikle bu konuya büyük hassasiyet gösterdik. Kurucu heyetimizi oluştururken ve yönetimleri yaparken 2 tane kriter koyduk. İYİ İNSAN OLSUN, İŞİNDE İYİ OLSUN. Başka bir kriterimiz olmadı.” dedi.

EDİRNE AJANS TV CANLI YAYIN YAPTI..!

Edirne’de ilk Basın Toplantısını İl Binasında yapan DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda’nın açıklamalarını Edirne Ajans TV, aynı anda internet üzerinden CANLI olarak yayınladı. Kısa sürede izlenme rekorları kıran Basın toplantısına vatandaşlar ve bazı tanınmış siyasetçiler büyük ilgi gösterdi.

🔴CANLI YAYIN..!DEVA Partisi Edirne il Başkanı Kerem Arda, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Kılıçcıgil ve kurucu üyeler ile birlikte DEVA PARTİSİ İl Binasında basın toplantısı düzenledi. Başkan Arda yaptığı açıklamada, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Edirne İl Binasının açılışını gerçekleştirmek ve Edirne 1.Olağan İl Kongresine katılım sağlamak üzere 27 Ekim Salı günü Edirne'ye gelecegini söyledi.Arda: "Kendi geçmişine, geleceğine ve kendine cok güvenen arkadaşlar ancak bu yola çıkabilir." dedi. #deva #devaedirne #devapartisi #edirnesiyaset #alibabacan

Necmi Engin paylaştı: 22 Ekim 2020 Perşembe


“HAKLI OLMANIN DA MÜTHİŞ BİR GÜCÜ VAR”
Herhangi bir siyasi partiden DEVA Partisine Katılımın Sağlanabileceğini de ifade eden Arda; “Yönetim kurulumuz açıklandığında da göreceksiniz toplumun her kesiminden insanlar var. İsimler açıklanınca hem siz hem de kamuoyu çok etkilenecektir. Çıktığımız yol uzun ve zorluydu. Ben bu görevi kabul etmeden önce 1-1,5 ay gibi bir düşünme sürem oldu. Bunun sebebi de nazlanmak veya kendimi ağırdan satmak değil, “Ben bu görevi layıkıyla yapabilir miyim?, Ben buna hazır mıyım?, Şu anki kariyer planlamam buna hazır mı?” diye düşündüm ve en sonunda kabul ettim. Kabul ettikten sonra da müthiş bir huzur buldum. Belki bazı şeyler çok güçlü gözüküyor olabilir. Ben ne zaman ki bu yola çıktım burada şunu gördüm. “HAKLI OLMANIN DA MÜTHİŞ BİR GÜCÜ VAR” ve Haklıysanız herkes sizi dinliyor ve herkese sesiniz gidiyor. Biz buradan bu binadan fısıldayacağız. Biz yalnızca kendi derdimizi anlatacağız. Önce Edirne’miz için sonra ülkemiz için bunları konuşacağız.” dedi.


Daha sonra toplantıya katılan Deva Partisi Kurucu Üyeleri kendilerini tanıttı .


Enes Bulut (KURUCU ÜYE – Tıp Fakültesi 3. sınıf Öğrencisi 27 YAŞINDA) : Daha önce hiç siyasete girmediğini ifade eden Bulut yaptığı açıklamada; “Güzel ve iyi şeylerin siyasetle yapılacağına inanarak internet sitesi üzerinden DEVA Partisine başvurdum. Çeşitli aşamalardan geçerek bize Kurucu üyelikte görev verildi.” dedi.


“EDİRNE’NİN SORUNLARI İLE İLGİLİ HEPİMİZİN FİKİRLERİ VAR”
Gürkan KILIÇCIGİL (KURUCU ÜYE – MERKEZ İLÇE BAŞKANI) : 08 TEMMUZ Tarihinden başlayan süreçte Kurucu üyeler olarak görev aldım. Bir çok arkadaşımız beni Eczacılar odasından tanıyor olabilir. Daha sonra Merkez ilçe Başkanı olarak görevlendirildim. 2001 yılında Anadolu Lisesinden , 2005 Yılında da Marmara Üniversitesi’nden mezun oldum. 2017 yılında Eczacılar Odasında Yönetim Kurulu üyeliğinde görev aldım. 2019 yılında da Genel Sekreterliğe seçildim. Şu anda da aktif olarak Anakara Türk Eczacılar Birliğinin alt komisyonunda da görev almaktayım. Daha önceden bir siyasi tecrübem yok. Hepimizin dertleri ortak. Bizi güçlü kılan da budur. Bu ülkenin yanlış yönetildiğini düşünüyoruz. Bu anlamda bir alternatif oluşturmak istiyoruz. Özellikle toplumdaki son 6 – 7 yılda ki yozlaşma ve bağırış, bir kavga kültürünün dışında hakikaten insanlıktan çıkmadan, sakin bir şekilde çözüm önerilerimizle beraber yeni nesil bir siyaset yapacağız. Edirne’nin sorunlarıyla ilgili hepimizin fikirleri var. Çözümlerimiz var.” dedi.


“Yeni nesil bir siyaset hareketinin öncüsü olmak istiyoruz.”


Egemen Aydın (KURUCU ÜYE – 35 yaşında) : Aydın yaptığı açıklamada; “Girne Amerikan Üniversitesi’nden 2011 yılında mezun oldum. Aile şirketimle birlikte turizm alanında Turizmcilik yapmaktayım. Aslen Babaeski’liyim ama Yerleşik olarak Edirne’de yaşıyoruz. Daha önce aktif bir siyasi hayatım olmadı. İlk defa DEVA Partisinde siyasete girdim. Sakin bir siyaset ve iyi şeyler yapmak istiyoruz.” dedi.


Emrah TOSUNOĞLU; (KURUCU ÜYE) 1991 Kırklareli doğumlu. Tosunoğlu yaptığı açıklamada; “6 Yıl kadar İstanbul adalet Sarayında çalıştım. 2018 yılında İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Askerliğimi tamamladıktan sonra stajyer avukat olarak Edirne Barosunda stajıma başladım. Daha önce hiçbir siyasi partide siyasi tecrübem olmadı. Aslında hayallerim cübbemi giyip bağımsız ve tarafsız mahkemelerde adalet dağıtmaktı. Ancak ülkemizin mevcut durumunda adaleti bir enkaz haline alması, hukukun işlememesi durumlarını gözeterek yeni bir parti, yeni bir oluşumun içerisinde bu mekanizmayı tekrardan düzeltmek, bunun için çaba göstermek, bu yolda ilerlemek için elimden geleni yapmaya karar verdim.” dedi.


“İKTİDAR PARTİSİNDE SİYASET YAPMAKLA MUHALEFET PARTİSİNDE SİYASET YAPMAK FARKILIYMIŞ”
KEREM ARDA; (KURUCU İL BAŞKANI): Kendisinin daha önceden bir siyasi tecrübesi olduğunu ifade eden İl Başkanı Arda; “Hem aileden gelen hem de kendim uzun bir süre AK PARTİ’de ana kademe başkanlığı yaptım. Ben de burada siyasetin yarısını neredeyse yeniden öğrendim. Belki de bundan sonra tamamını yeniden öğrenmiş olacağım. Çünkü; “İKTİDAR PARTİSİNDE SİYASET YAPMAKLA MUHALEFET PARTİSİNDE SİYASET YAPMAK FARKILIYMIŞ. Mesela Ben burada bununla yüzleştim. Bakın bir gönüllü 5 tane ikna edilmiş adama bedeldir. Biz burada bulunan 5 kişiyle ilk 3 haftada 25 kişilik iş yaptık. Buradaki arkadaşlarımızın her biri bundan sonra hem Edirne hem de Türkiye siyaseti için çok kıymetli olacaklardır” dedi.