Devecihan’da Akademi Rumeli etkinliği “Laleler Sergisi”

admin

Bu sene 3.sü düzenlenen Akademi Rumeli Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde sanatçı Feruz Ertürer’in laleler konulu fotoğraf sergisi Devecihan Kültür Merkezinde Edirne Valisi Dursun Ali Şahin tarafından açıldı.

Devecihan’da Akademi Rumeli etkinliği “Laleler Sergisi” (3)

 

 

 

 

 

 

 

Açılışa Vali Şahin’in yanısıra Belediye Başkanı Recep Gürkan, Akademi Rumeli öğrencileri ve sanatçılar katıldı. Açılışla bir konuşma yapan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “İnsanları hedefe ulaştıran heyecanı ve yüreğidir.  Burada bizde hedefe ulaşalım diye gençlerimizi buraya davet ettik.  Sosyal etkinlik olarak Laleler konulu bir sergi açtık. Lalelerin dinimizde, sanatta ve edebiyatta etkisi çok fazladır.  Değerli sanatçımız Feruz Ertürer Beye bu sergisi için teşekkür ediyorum” dedi.

Devecihan’da Akademi Rumeli etkinliği “Laleler Sergisi” (2)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda söz alan Fotoğraf Sanatçısı Feruz Ertürer, ilk olarak bu konuda heyecan duymadığını fakat bu Akademi Rumeli’yi yaşamak gerektiğini belirterek, “ Ben burada o duyguyu yaşadım müthiş haz aldım ve duygulandım iki saat süre ile dersim oldu.  Güzel şovlar gösterdim. Lala sergim de ender sergilerimden birisi burada 41 fotoğraf var. Bu fotoğraf daha da artar 10 yıldır bu tür fotoğrafları çekiyorum. Etkinlik merkezi İstanbul, her yöreye gideceğim ve programımı genişleteceğim. İleriki yıllarda serginin gelişmiş haline tanık olabilirsiniz.

Devecihan’da Akademi Rumeli etkinliği “Laleler Sergisi” (1)

 

 

 

 

 

 

 

FERUZ ERTÜRER’İN ÖZGEÇMİŞİ

Fotoğraf Sanatçısı Feruz Ertürer 1936 yılında Adapazarın’da doğdu. O yıllarda seyyar aliminut fotoğrafçılarından Ahmet Ertürer’in oğlu,  sanatçı Mümtaz Ertürer’in kardeşidir. Adapazarı Erkek Sanat Enstitüsünde okuduktan sonra uzun süre Türkiye Elektrik Kurumu’nda teknik ressam olarak çalışmış. Aynı zamanda Milli Basketbol Hakemliği ve Sakarya Basketbol Federasyonu temsilciliğinde bulundu. İlk sergisini sekiz arkadaşıyla birlikte oluşturdukları Gurup-2 ile  1967 yılında Adapazarı’nda açtı. 10 yaşında  eline aldığı  tahta fotoğraf makinesiyle başlayan  meslek sevdalısı  Feruz Ertürer  özellikle farklı kültürleri gözlemlediği  doğa ve  gezi fotoğraflarıyla  çalışmalarını sürdürüyor.

Vali Şahin ve Belediye Başkanı Gürkan açılışın ardından sergiyi gezerek tabloları dikkatle incelediler.

 

 

 

 130 total views,  2 views today

Next Post

Tekin, “ Havsa halkı hizmetin iyisine layıktır”

Havsa Belediye Başkanı Oğuz  yaptığı açıklamada, Havsa Belediyesi’nin “Havsa Halkı her şeyin en iyisine layıktır” diyerek başlattıkları  Alt Yapı Hamlesi’nde sona gelindiğini  belirterek , “  18 Ağustos 2015 Salı günü itibariyle Fatih Caddesi Yeni Mahalle istikametinden,  Cumhuriyet Mahallesine doğru asfalt işine başlayan Havsa Belediyesi bir yandan da 15. Tarım Aletleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp