Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Yapıldı

admin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğünce, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih töreni düzenlendi. Buradaki törende bir şehit ailesine ve bir 15 Temmuz gazisine, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Edirne Emniyet Müdürlüğü sosyal tesislerinde gerçekleşen törene, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Jandarma Komutanı Albay Alparslan Doğan, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, MHP Edirne İl Başkanı Hakan Özkan, Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Edirne Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet İsmailoğlu, Şehit Piyade Uzman Çavuş Sercan Gedikli’nin annesi Semra ve babası Cemal Gedikli, 15 Temmuz Gazisi Yavuz Kurban ve ailesi katıldı.

Törende, ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Kur’an-ı Kerim okunarak Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm Tarafından şehitlerimiz ve gazilerimiz için dua okundu.

Rafet Sezen; “Bu vatan şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesinde bizlere emanet edildi.”

Törende bir konuşma yapan AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen; Övünç madalyası güzel bir destek ve bir onur Ama şehit aileleri bizim için çok değerli ve çok kıymetli. Gazi kardeşlerimiz de aynı şekilde. Çünkü onlar hayatlarını bu uğurda feda etmeye her zaman hazır oldular. Vatanımızın bölünmemesi için, vatanımızı korumak için her türlü zorluğa ve güçlüğe göğüs gererek hayatlarını feda ettiler. Biz onlara ne kadar şükran borcu olsa ödememiz mümkün değil. Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız. Bugün vekiliz ama yarında insan olarak şehitlerimizin ve gazilerimizin hep yanında olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Vali Özdemir; “Türk ordusu ve Türk Milletiyle ne kadar gurur duysak azdır.” 

 Daha sonra konuşma yapan Edirne Valisi Günay Özdemir; Öncelikle, Afrin’de 10 gündür devam eden Zeytindalı operasyonunda görev yapan askerlerimizi inşallah rabbim korusun ve onların sağ salim ülkemize dönmesini nasip etsin diyorum. Özellikle ben şehit ailelerimize ve gazilerimize bu konuda şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin sayesinde, sizlerin yetiştirdiği evlatlar sayesinde bu ülke bağımsızlığını ve hürriyetini koruyor. Bundan sonrada inşallah koruyacaktır. Gazilerimize, şehitlerimize, şehit ailelerimize bizim kapımız ve gönlümüz her zaman açıktır. Bizler sizler için ne yapsak azdır ve bundan sonra da bizler her zaman sizlerin emrinizde ve hizmetinizdeyiz ve bizler sizlerin birer evladıyız.

 

 

“Büyük davaların, büyük zaferlerin, büyük hedeflerin ardında büyük kahramanlar vardır”

Vali Özdemir’in konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mesajında şu ifadelere yer verdi; “Can parelerini bu vatan uğruna şehit veren Değerli Şehit yakını kardeşlerim; Vatan uğruna mücadele etmenin şanlı nişanını bedenlerinde taşıyan Kıymetli Gazi kardeşlerim, Değerli misafirler, hepinizi en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Büyük davaların, büyük zaferlerin, büyük hedeflerin ardında büyük kahramanlar vardır. Sizler işte böyle bir kahraman olan evlatlarınızı uğruna can verdikleri al bayrağa sarıp onları bekleyen cennete uğurladınız. Allah, tüm şehitlerimizden, gazilerimizden ve onları bu millete armağan eden ailelerinden razı olsun.”

Konuşmaların ardından 2016 yılında Hakkari- Şemdinli ilçesinde görev yaparken teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sercan Gedikli’nin annesi Semra ve babası Cemal Gedikli ile 15 Temmuz Gazisi Yavuz Kurban’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Edirne Valisi Günay Özdemir, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün tevcih edildi.

 81 total views,  2 views today

Next Post

Rafet Sezen; “Bu vatan şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesinde bizlere emanet edildi.”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğünce düzenlenen, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih töreninde konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Bu vatanın şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesinde bizlere emanet edildiğine vurgu yaparak konuşmasına şöyle devam etti; “Bu gece Edirne’de önemli bir gece. Biz şehit ailelerimize ve gazilerimize ne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp